Astra f podbitka dachu

Awatar użytkownika
Sproxxy

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 21:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oborniki
Kontakt:

Astra f podbitka dachu

#1

Nieprzeczytany post autor: Sproxxy »

Witam mam problem z podbitka dachu, Obwiesiła mi się i nie wiem jak to złączyc żeby tak nie wisiało. Może ktoś wie jak to rozebrać??

Awatar użytkownika
kiler5_3_0

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kosmos
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kiler5_3_0 »

no trzeba ścignac te pastiki które dotykaja podsufitke a po tem chyba na klej cos albo silikon bo na środku jest taki plastik ale jak on jest przymocowany to nie wiem
szacunek dla normalnych a szydera z psycholi i tych co żal im odbyt ściska
Powraca mistrz wśrób masy pajacujących debili

Awatar użytkownika
Sproxxy

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 21:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oborniki
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Sproxxy »

czyli te plastiki na słupkach?

Usunięty użytkownik 5195

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Z Twojego opisu Kolego nie wiem jaką masz Astrę, więc napiszę dla mojej (F, kombi).
Żeby wyjąć podsufitkę z auta trzeba:
- odkręcić daszki przeciwsłoneczne,
- odkręcić rączki boczne + wyciągnąć zaślepki które są w miejscu rączki po stronie kierowcy (są na wcisk),
- odkręcić osłony słupków przednich (torx20, śruby pod zaślepkami).
- odkręcić osłony słupków bocznych (najpierw odkręcić pasy - klucz nasadowy 22, później torx20, śruby pod zaślepkami),
- odkręcić plastik dookoła szyb bocznych w bagażniku (najpierw wymonotować roletę - imbus5, odkręcić pasy, później torx20, śruby pod zaślepkami),
- odkręcić plastik na suficie na końcu podsufitki (torx20),
- wyjąć wszystkie uszczelki drzwi (przynajmniej u góry otworu drzwiowego) - są wciskane,
- w przypadku kombi jeszcze trzeba wymontować uchwyty do siatki grodzeniowej - trzeba delikatnie (najlepiej jakimś szpikulcem) wysunąć takie dwa plastikowe wałeczki z każdej zaślepki (nie wciskać, bo później nie wsadzisz ich spowrotem), później pociągnąć - plastik jest wciskany. Nie ciągnąć na hama, bo połamiesz, a jak nie wyjmiesz tych wałęczków, to i tak nie wyciągniesz tych uchwytów.
- i w końcu wyciągnąć trzy zaślepki z sufitu - ciasno siedzą, ale są tylko wciskane, więc trzeba pociągnąć na hama.
Podsufitka wychodzi z autka elegancko przez bagażnik (chyba, że masz sedana, to chłopaki z tego co pisali trzeba się męczyć przez drzwi). Podkleić podsufitkę, albo nakleić inny materiał na wierch (tu dowolność koloru). Generalnie jak chcesz zmienić materiał to warto się zaopatrzyć w grubszy materiał, żeby klej nie przebił się na widoczną stronę. Do klejenia polecam klej bunakol - 8zł za litr - spokojnie starcza.
Potem czekasz aż wszystko wyschnie i montujesz do auta w odwrotnej kolejności.
Jak spokojnie chcesz sobie robić to czasowo wychodzi około pół dnia.
Powodzenia!

Awatar użytkownika
Sproxxy

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2008, 21:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Oborniki
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Sproxxy »

Wielkie dzięki, jak Ci się kolego odpłacić?

Usunięty użytkownik 5195

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Sproxxy, od tego właśnie jest klub.Dzięki za punkcik, zobacz też co ludziska robią w temcie: [External Link Removed for Guests]
Ja sm zrobiłem u siebie w czarnym kolorze i jest baja efekt.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ