LAMPY PRZEDNIE - REGULACJA MAN./ELEKTR.

markus

LAMPY PRZEDNIE - REGULACJA MAN./ELEKTR.

#1

Nieprzeczytany post autor: markus »

WITAM wszystkich w to słoneczne popołudnie ! ! ! !
Sprawa jest taka. Chcę wymienić reflektory, ale na te zwykłe nie soczewki. Widziałem przy opisie, że było napisane: reflektor astra regul. ręczno-elektr. i teraz jak to jest z tym elektr. Rozumiem, że musi być jakiś silniczek no i na kokpicie przy włączniku świateł w niektórych wersjach jest ta regulacja. Jeżeli ja jej nie mam, to nie moge zrobić sobie regul. elektrycznej ? ? ? ? [External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2007, 1:14 przez markus, łącznie zmieniany 1 raz.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

A czy te lampy mają już silniczek? Bo jeśli Ci zależy to wystarczy dokupić np. na szrocie ten
potencjometr, zrobić instalację i będzie grało.
[External Link Removed for Guests]

markus

#3

Nieprzeczytany post autor: markus »

nie umiem powiedzieć, czy przy tych lampach są już silniczki. Musiałbym sprawdzić. Głupia sprawa, ale nawet nie wiem gdzie. :oops:

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Z tyłu lampy - Takie czarne pudełeczko z kółkiem, obok żarówki.
[External Link Removed for Guests]

markor

Astro-maniak
Posty: 186
Rejestracja: 24 lis 2007, 9:54
Imię: Marcin
Auto: Astra F Caravan
Silnik: x20xev
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: markor »

Przylącze sie do teamtu i zapytam: Potrzebuje zalozyć silniczek regulacji reflektorów. Miałem marki Valeo, i tu moje pytanie czy musze kupic wlasnie taki sam czyli Valeo, czy np Bosch albo GM też podejdzie?
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 5195

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Nie podejszie. Muszą być Valeo. Bosch i GM całkiem inaczej wyglądają. Ja wymieniałem, więc wiem :)

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

własnie, podpinam sie...

mam juz przełacznik regulacji wysokosci swiateł ( w aucie jest kostka w którą moge go wpiąć), mam kostki do wpiecia w silniczki i moje pytania:

czy kostki (3 kabelki) do kazdego silniczka są takie same? valeo, carello. bo mam jedną lampe valeo i carello niestety bez silniczków, ale są do nich przystosowane (i niestety musze dokupic jeden silniczek valeo i jeden carello, czy musze zmienic którąś lampe?). w chwili obecnej nie mam wogle regulacji (ani manualnej ani alektr.) i chce zrobic elektryczną.

nie ma w aucie kostek do podłączenia do silniczków regulacji, ale jest na konsoli w srodku do włacznika. a moze ktoś wie jak to na krótko podłączyć?
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

DiDo pisze:Mam takie pytanko jaka jest wysokosc leflektorow(swiatla) ??
nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. sprecyzuj dokładnie
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

Awatar użytkownika
Marcin4x4

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2008, 23:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Marcin4x4 »

Z tą regulacją reflektorów w ogóle trzeba mocno uważać - a najlepsza rada - jeśli kupujesz jakieś części, to ze starą częścią w ręku. Jak kupujesz silniczek, to weź manualny regulator - różnić się może długość ramienia, średnica kulki, mocowanie. To, że sprzedawca mówi - panie, to do Valeo na pewno podejdzie - nic nie znaczy. Trzeba samemu sprawdzić...
Pozdrawiam!
Marcin

czaaarny

Astro-maniak
Posty: 831
Rejestracja: 26 kwie 2008, 0:11
Imię: Marecki
Auto: Vectra B SRi
Silnik: 1,8xe1
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: czaaarny »

Marcin4x4 pisze:Z tą regulacją reflektorów w ogóle trzeba mocno uważać - a najlepsza rada - jeśli kupujesz jakieś części, to ze starą częścią w ręku. Jak kupujesz silniczek, to weź manualny regulator - różnić się może długość ramienia, średnica kulki, mocowanie. To, że sprzedawca mówi - panie, to do Valeo na pewno podejdzie - nic nie znaczy. Trzeba samemu sprawdzić...
dzieki za rade tak na zaś ...

a tu zamieszczam fotki zeby ktoś pomógł mi to rozkminic, tą kostke z regulacją (dodam ze po włozeniu tego w konsole normalnie jest tam jakas kostka, ten przełącznik podswietla ale nie ma kabelków do samych silniczków. gdzie moge sie wpiąć? czy prowadzic instalacje od przełacznika az do silniczków nową?

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

z góry dzieki
silnik, 4 koła i mina wesoła :P

ODPOWIEDZ