Wymiana pasa przedniego,zderzaka i takie tam. Kilka pytań

Awatar użytkownika
filip_gd

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2007, 18:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Wymiana pasa przedniego,zderzaka i takie tam. Kilka pytań

#1

Nieprzeczytany post autor: filip_gd »

Witam
Moja asterka jest po dzwonie z prawej strony(przód rzecz jasna).
Jak to zwykle bywa coś się pogło, coś się poprzesuwało.
Pas przedni widzę że był klepany i nikt sie nie bawił w jego wymianę.
Ponieważ na "wiadomo jakim serwisie aukcyjnym" taki pas to koszt 80zł postanowiłem go wymienić.
Dodatkowo problemem jest grill który nie wchodzi pod lampy - pewnie pogięte mocowania lamp w pasie.


I tu pytanie:
Czy wymiana będzie wymagała spawania ew. innych obcych mi czynności:)?
Co muszę zdjąć, wiem że na pewno lampy zderzak,chłodnice wentylator, coś jeszcze poważnego?
Co można wymienić odrazu żeby było fajnie i przyjemnie?
Może macie jakieś dobre rady

Pozdrawiam Filip
OPEL ASTRA F 92r 210kkm C16NZ podtlenek LPG:)

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

może to zabrzmi dziwnie, ale IMHO jedyna dobra rada jaką można dać w takiej sytuacji to jechać do blacharza który ma stół do wyciągania auta. Sam będziesz rzeźbił, elementy nie będą dobrze pasowały, a przód jest chyba jednym z wazniejszych elementów zważając chodziażby na światła które jeśłi nie są zamocowane równo będą Ci świecić na ziemię albo w sufit lub na bok i ogólnie będzie kupa...
Blacharz założy te elementy i dopasuje wszystko, w warunkach domowych wyciąganie przodu jest IMHO niewykonalne... są coprawda rzeźbiarze którzy przywiązują auto do drzewa, gaz do podłogi i wsteczny bieg... ale jakoś trąci mi to druciarstwem... poza tym ciężko dozować siłę z jaką będzie to wtedy wyciągane... a przy spasowywaniu elementów nadwozia naprawde liczą sie milimetery... jedź do speca
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Awatar użytkownika
filip_gd

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 21 sty 2007, 18:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: filip_gd »

Źle napisałem...
Samochód jest naprawiony, poklepany itd. Poprosru zawsze mi grill troche nie pasował i teraz chce z tym coś zrobić
Wszystko wygląda na w miarę proste maska nie odstaje itd.
Problem jest tylko z tym nie pasującym grillem a to za sprawą tego że komuś nie chciało się wymieniać pasa przy remoncie.
Teraz ja zastanawiam się aby zrobić to samemu i nie wiem czy jest on przykręcany czy spawany/zgrzewany
pozdr
OPEL ASTRA F 92r 210kkm C16NZ podtlenek LPG:)

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: blowal »

filip_gd pas jest wspawany, też miałem dzwonek i wymieniałem połowę przodu :/
:mrgreen: :mrgreen:

siudzi

Astro-maniak
Posty: 77
Rejestracja: 25 gru 2006, 21:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: siudzi »

Pas jest spawany na bokach i raczej sam tego nie wymienisz, chyba ze masz migomat i talent, ponieważ zanim przyspawasz pas musisz go spasować z błotnikami i maską!!!. Jesli chodzi o nie pasujący grill to podejrzewam, ze po dzwonie sie troche zdeformował i pewnie tez bedzie do wymiany (tak jest u mnie). A jesli grill jest nowy i nie pasuje to najpierw spróbuj troszke poprzestawiac reflektory na mocowaniach ( jest mozliwosc regulacji) a potem do ustawienia na stacje diagnostyczna. A jesli i to nie pomoze to tylko wymiana pasa na nowy.
"ASTRA" to brzmi dumnie ;)
poza tym mam nowe 61koników-takich małych japońskich --> YAMAHA XJ 600

kowal_naklo

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2007, 10:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kowal_naklo »

Ja też miałem kuku ale kupiłem sprowadzany od niemca i robiony był już w kraju (gratis dostałem popękane części reflektora :mrgreen: ) i tez mam taki problem że grilek siedzi cacy ale te boczne mocowania pod reflektorami na wybojach wyskakują i odstają perfidnie ale co tam... może jak kiedyś się wezmę za to, to odkręce lampki i postaram się coś tam podregulować... na szczęscie mam teścia blacharza z całym osprzętem więc w razie niepowodzenia zawsze może coś tak klepnąć, stuknąć... :)
zapraszam na stronkę mojego zespołu [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: blowal »

kowal_naklo pisze:te boczne mocowania pod reflektorami na wybojach wyskakują i odstają perfidnie
u mnie jak się wyrobiły te mocowania, to wziąłem na klej, trzyma się ;)
:mrgreen: :mrgreen:

kowal_naklo

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 24 mar 2007, 10:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kowal_naklo »

blowal pisze:u mnie jak się wyrobiły te mocowania, to wziąłem na klej, trzyma się ;)
może i dobry pomysł ale zastosuję go później, bo najpierw chce się przejechać na kilka szrotów i może znajdę w lepszym stanie bo te moje są już prześmigane...

Awatar użytkownika
Dżejo

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008, 11:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Dżejo »

Ja właśnie jestem ,,świeżo" po wymianie pasa górnego. Oczywiście robione było u blacharza.Pas oryginalnie jest zgrzewany. Aby go wymienić na nowy trzeba zdjąć zderzak, błotniki,reflektory i kierunki, grilla. Chłodnica i wentylator-niekoniecznie. Miałem swą Asią niewielkie kuku przednie, ale postanowiłem wymienić pas, bo trochę był pokrzywiony.Niestety chyba jeszcze będę musiał wymienić grilla, bo choć nic mu nie jest,to jednak niezbyt pasuje,gdyż nachodzi na górną część lamp .Pozdrawiam.
Dżejo

ODPOWIEDZ