stukanie w tylnim kole?????

jack21

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2008, 10:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

stukanie w tylnim kole?????

#1

Nieprzeczytany post autor: jack21 »

Witam! Mam problem odnośnie stukania w tylnim kole za kierowcą, podczas wolnej jazdy i delikatnego chamowania słychać stukanie najpierw było mocne mechanik wymienił spężyne w bębnie ,potem stukało ponownie coraz głośniej to powiedzial że to łożysko od abs i wymieniłem i ponownie stukanie ale delikatnie i wymieniłem gumki od wachaczy! I dalej stuka przy chamowaniu ale tylko jak jadę po woli bo jak szybko to nie i jak gwałtownie chamuje to też nie stuka! Nie mam pojęcia co to jest a mechanik patrzy na mnie jak na idiote i myśli że wymyślam a to stukanie ewidentnie słychać z tylniego koła ,znajomy stał na dworze i to samo słyszał. Macie jakiś pomysł???? opel astra 1,4 16v ecotec w gazie 1998rok

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

jack21, sprawdż przód i opony, oraz wywarzenie.

Ja od roku miam problem z biciem na kierownicy, dwoch mechaników sie na mnie jak na głupka patrzy, już i minimalny luz na maglownicy mi wykryli... a sie okazało ze od roku mi padało łożysko na piaście... właśnie sie zbieram do wymiany, ale z kaską cienko... A ewidentnie było słychać i czuć ze to niby z przodu tak daje
[External Link Removed for Guests]

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Podnieś auto,pokręć kołem z którego dochodzą odgłosy.Druga osoba w tym czasie niech delikatnie naciśnie na hamulec.Posłuchaj skąd dochodzą dzwięki,zobacz czy koło ma luzy.Możesz miec bicie na tarczy(bębnie).

jack21

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2008, 10:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: jack21 »

ok. jutro podniosę i zobaczę wieczorem napiszę pozdrawiam!

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Hehe u mnie bylo tak kilka dni temu :D Pewnie wszyscy sie beda smiac ale..... Takie stukanie bylo spowodowane tym ze rurka ktora wychodzi z koncowego tlumiaka obijala sie o zderzak. Poprostu tłumik koncowy byl za wysoko zamocowany. :m Wszystko dzialo sie w tych samych okolicznosciach jakie wymienia jack21, . Było tez slyszalne w dosc duzej czestotliwosci. :D Sprawdz bo na tej rurce na górze bylo widac az czarny slad (kropke) od zderzaka :D :m
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

jack21

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2008, 10:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: jack21 »

Krzysiek11 pisze:Podnieś auto,pokręć kołem z którego dochodzą odgłosy.Druga osoba w tym czasie niech delikatnie naciśnie na hamulec.Posłuchaj skąd dochodzą dzwięki,zobacz czy koło ma luzy.Możesz miec bicie na tarczy(bębnie).

KRZYSIEK 11 zrobiłem tak jak napisałeś i przy pokręcaniu koło pukało wiec ściągnołem koło i bęben pomyślałem że jest mocno starty a szczęki są idealne bo niedawno wymieniałem i bębny też miały być przetoczone (miały!!!!) szczęki miały luz i podczas hamowania pukała jedna więc przemieniłem bębny lewy na prawa stronę i prawy na lewą stronę i jest ok. dosyć ciężko wchodził bęben na tą stronę i musiałem szczęki naciągnąć. Cały dzien było ok. i ku mojemu zdziwieniu nic nie puka SZOK!!! a mnie mechanik wykasował na 700 zł na łożysko do abs i gumki do wahaczy! Musze tylko jutro jeszcze rozebrac bo nie mam ręcznego pewnie mi się gdzies wyczepił tak myślę bo robiłem to po raz pierwszy ! KRZYSIEK 11 BARDZO CI DZIĘKUJE ZA RADĘ I POMOC POZDRAWIAM!!!

[ Dodano: 2009-02-05, 11:32 ]
Witam! Mam problem z pukaniem w tylnim kole jak ruszam po woli to słychac pukanie i jak chamuje po woli to tez puka! Byłem u mechanika i wymienił łożysko od ABS i nadal puka puzniej wymienił gumki na wachaczach i też puka jak mu to powiedziałem to pewnie pomyslał że wymyślam! Przełożyłem sam bębny z prawego koła na lewy wyglądały jagby jeden był toczony a drugi nie i jak je przemieniłem to przez 4 miesiace było ok. i teraz znowu to samo co to moze być czy to wina bębnów ! Chamulce są ok w zeszłym roku wymieniane! ASTRA 1.4 16V ECOTEC 1998 (F)

[ Dodano: 2009-02-05, 14:59 ]
Jesli to bicie na tarczy na bębnie to muszę wymienić bębny? i co jest powodem tego bicia?

[ Dodano: 2009-02-05, 15:00 ]
Krzysiek11, [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ