Świeże powietrze w Asterce ...

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

Świeże powietrze w Asterce ...

#1

Nieprzeczytany post autor: kamien »

Witam.

Chciałbym zapytać o to skąd zasysane jest powietrze do wnętrza samochodu oraz co chroni nas jadących przed szkodliwymi np. spalinami z samochodów które jadą przed nami. Innymi słowy czy do wnętrza samochodu zasysane jest czyste, świeże powietrze czy też ze wszystkimi spalinami i innymi syfami i oczyszczane jest np. filtrem przeciwpyłkowym?Jak to z tym jest???

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Wlot zasysanego powietrza jest pod przednią szybą. Powietrze trafia do rozdzielacza, a potem do konkretnych nawiewów we wnętrzu auta.

Warunkiem dostawania się do wnętrza auta czystego powietrza jest czysty filtr przeciwpyłkowy, który filtruje powietrze z kurzu, pyłków i innych nieczystości. Dobry jest też filtr węglowy, który oczyszcza powietrze znacznie lepiej niż zwykły filtr.

Jeżeli chcesz uniknąć zapachu spalin wydostających się z jadącego przed Tobą auta, to wtedy włączasz obieg wewnętrzny i powietrze nie jest zasysane wtedy z zewnątrz.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

jak podniesiesz maskę to zobaczysz z tyłu podszybie. Wyciągasz tę uszczelkę która trzyma plastik podszybia no i możesz po tym je wyjąc. Pod nim masz filtr przeciwpyłkowy i mechanizm wycieraczek :D (nie trzeba nic odkręcać itd)

Przed spalinami to ten filtr raczej nie chroni :/ Papierowy filterek to może jedynie pyłki zatrzymać :/ , choć warto go wymienić bo przez niego lubią szyby parować :/
MOżna też poszukać w katalogach czy nie ma on czasem zamiennika w postaci filtra węglowego który lepiej by sobie poradził ze spalinami ale zdaje mi się że nie ma takiej opcji z tym filtrem

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

JOszi pisze:nie ma takiej opcji z tym filtrem
Zdaje się, że widziałem węglówke do F-ki ale sobie kosztuje... z 50 pln :( :( Pozdro...

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#5

Nieprzeczytany post autor: kamien »

Jakieś 4 m-ce temu wymieniałem ten filtr i jest ok. Nic mi nie śmierdzi (żadnych dymów, spalin czy tym podobnych syfów), ale tak się zastanawiałem czy poza tym filtrem coś jeszcze może oczyszczać to powietrze. A co do samego filtru(a) to chyba mam właśnie węglowy, ale nie mam co do tego pewności (zapłaciłem za niego właśnie około 50 czy nawet 60 zł). W każdym razie na początku przyszłego roku wymienię ten filtr na nowy (na pewno z aktywnym węglem) bo rodzinka mi się powiększy więc dla świętego spokoju go wymienię na węglowy. W końcu to tylko 50 zł, zresztą ile by nie kosztował wolę wymienić. Po co dzidzia ma wdychać smrody :m

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

kamien pisze:A co do samego filtru(a) to chyba mam właśnie węglowy, ale nie mam co do tego pewności (zapłaciłem za niego właśnie około 50 czy nawet 60 zł).
Zwykły filtr jest biały, natomiast węglowy tak jakby szaro-czarny. :roll:

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#7

Nieprzeczytany post autor: kamien »

Nie wiem jak wygląda bo go nie widziałem. W serwisie był wymieniany, a teraz raczej nie ma sensu do niego zaglądać bo nawet jeśli był biały to już na pewno jest szary :)Za dwa m-ce wymienię na nowy to będę wiedział na pewno jaki jest :)

Awatar użytkownika
ClauveR

Administrator
Posty: 4097
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:21
Imię: Mateusz
Auto: Opel Zafira B
Silnik: Z18XER
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: ClauveR »

jeżeli to są filtry węglowe to cena nie jest taka wysoka

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

kamien

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 04 kwie 2007, 17:24
Imię: Krzysztof
Auto: Astra F
Silnik: 1.4 (60 koni)
Rocznik: 2001
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław/Brzeg Dolny

#9

Nieprzeczytany post autor: kamien »

ClauveR pisze:jeżeli to są filtry węglowe to cena nie jest taka wysoka

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Ja jednak wolę jakieś markowe np. Filtrona. W końcu to o nasze zdrowie chodzi :)

ODPOWIEDZ