Cały czas świeci kontrolka MotorElektronik..

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

Cały czas świeci kontrolka MotorElektronik..

#1

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

Jak w temaciku!
WITAM!!!
wie ktoś ..oraz podpowie mi ,co się mogło stać? Od dnia wczorajszego w czasie jazdy zapaliła i się ta kontrolka /dokładnie symbol to; silnik a w nim błyskawica / :o
Nad mienie,że ta kontrolka wcześniej mi się też zapalała ,ale po dłuższym czasie jazdy potrafiła jednak zgasnąć,a teraz jak tylko odpalam asterkę swoją, to od razu mi świeci cały czas, i nie chcę zgasnąć nawet przy dodaniu gazu :( Co sprawdzić? Co się stało według was,czy mogę kontynuować jazdę dalej chociaż ona cały czas świeci?
Sorki wielkie ,ale szukam też coś na ten temat w szukajce i nie mogę odnaleść, coś na ten temat :?
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

alfa78, Czy masz LPG?? Bo z espero którym czasem jeźdze jest tak zrobiona instalacja ze wywala cheka po starcie i po przełączeniu na lpg znika.

Ale jeżeli ci migala wcześniej to moze wypadało sie tym zainteresować ??

Można jeździć ze wszystkim tylko kwestia co sie uzyska ? masz jakąś awarie, musisz jechać do serwisu na sprawdzenie błędów, albo samemu sporobować to zrobić ( na forum gdzieś pisze jak to zrobić i sa opisane kody usterek ).
[External Link Removed for Guests]

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

Cobrettii pisze:alfa78, Czy masz LPG??
właśnie mam na gaz.. dokładnie to więcej moja żona nią jeżdzi i to jej tak naprawdę się zapaliła ta kontrolka na amen :( Czyli co? Wspólne to jest z LPG tak? Zakupiliśmy tą asterkę właśnie ok pół roku temu,i ta kontrolka od początków już sobie migała czasami ale od 2-ch dni, na zapalonym silniku, cały czas sobie świeci :| Czyli można jeszcze sobie pojeżdzić nią chociaż się pali ta kontrolka tak? Ale radzisz żeby jak najszybciej do warsztatu z nią podjechać tak?
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Kontrolka ta sygnalizuję usterkę związaną z pracą silnika. Trzeba podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy jakie wyrzuci, wtedy będzie wiadomo coś więcej :)
I`ve got to change to stay the same

Moja asterka: [External Link Removed for Guests]

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

Wymigaj kody

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

shaggy_nl pisze:Kontrolka ta sygnalizuję usterkę związaną z pracą silnika. Trzeba podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy jakie wyrzuci, wtedy będzie wiadomo coś więcej :)
ok więc mojej żonie powiem żeby jechała na serwis i już.. na razie może na niej /kontrolce świecącej/ ok tygodnia sobie pojeżdzi ,może się nic takiego tragicznego nie stanie :roll: Dam znać jak już się dowiem co było nie tak, i odpiszę tu na forum ;) Wielki dzięki za naprowadzenia i szybkie podpowiedzi WAM ;)

[ Dodano: 2008-11-02, 17:53 ]
ojj...teraz mam nawet problemy z odpaleniem mojej astruni :( dopiero po jakieś męczarni rozróżnika,.. załapuję pomalutku silnik..ehh kurcze chyba wcześniej odwiedzić muszę, albo żona warsztat :?
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Polecam jeszcze lekturkę tego : [External Link Removed for Guests]
I`ve got to change to stay the same

Moja asterka: [External Link Removed for Guests]

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

alfa78, Zapalanie sie checka może mieć związek z LPG. Nie znam sie na tym, więc powiem tylko to czego doświadczyłem. Check zapala sie po uruchomieniku na chwile zanim komp LPG nie zacxznie oszukiwac kompa samochodu ze wszystko jest ok ( są tam jakieś przeróbki a komp ich nie uznaje ).

Jeżeli miganie pojawiało sie w trakcie jazdy, no to trzeba bylo sie tym zainteresować. Bo może to być coś poważnego. Nie wiem czy dobrze pisze ale podobne problemy sie chyba z sądą lambda działy ( ale to musisz na forum znaleść ). Ogólnie weż żaróweczke, znajdż opis pinów ( gdzieś na forum albo autokąciku będzie ) i sprawdż co ci pokaże. Bo w serwisie za sprawdzenie na kompie sobie policzą conajmniej 50 zł ( tylepamiętam co inni pisali )
[External Link Removed for Guests]

alfa78

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 02 maja 2008, 15:06
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: śląsk:) CDN...
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: alfa78 »

ok już po usterce jest! ;) Żona dziś była w serwisie,podłączyli astrunie pod komputery,kody wyskoczyły i od razu serwisanci wiedzieli co jest nie tak,że kontrolka.. świeci :) Podobno jakiś kabelek miał usterkę od czujnika temperatury, czy coś..:/ Zrobili go od nowa, polutowali i już jest ok :) Za robociznę 0zł wzięli, tylko 40 PLN skasowali za podłączenie pod komputery.. od tej pory kontrolka już nie świeci ,nie straszy, samochodzik ładnie odpala itp.
Więc dzięki WAM za podpowiedzi ;)
POZDRAWIAM!!! ;)
CO ,MOGę PODPOWIEM Z CHęCIA:) TEGO SAMEGO OD WAS OCZEKUJE I Z GóRY DZIEKUJę!

ODPOWIEDZ