gaśnie po hamowaniu silnikiem

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych
Gaśnie po hamowaniu silnikiem. Mam to samo.

A Zczytaj Waść błędy. W moim X16XEL (bez gazu) dzieje się to samo. Okazuje się że to czujnik przebytej drogi. Taki mały czujnik ukryty za licznikiem na wejściu linki do zegarów. A wsakzówka w prędkościomierzu Ci nie skacze przypadkiem. Może własnie nadchodzi koniec jej żywota?

Też miałem przeróżne diagnozy: a że krokowiec, a że jakieś tam inne pierdułki, a że łącznik kolektora z przepustnicą, a że to że tamto. Wszystko co możliwe naprawione, wyczyszczone i problem jest dalej. Nie hamuje silinikiem i mogę cuda autkiem robić i check się nie zpali.

Wymieniłem linkę (na podróbkę niestety) i dalej menda skacze i terkocze. Czasu brak aby to po ludzku naprawić i wstawić tylko i wyłączenie fabryczną linkę.

Pozdrawiam PAPA

WaldazZz

Astro-maniak
Posty: 189
Rejestracja: 19 mar 2007, 21:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: WaldazZz »

Zdejmij kierownice powietrza zza grilla i wtedy sprawdź.
Jak to nie to jest opcja , że możesz swojego mechanika uznać za debila, za stwierdzenie, że krokowiec steruje tylko benzyną. ;D
"Dla tych wszystkich,
którzy 15 baniek noszą w głowach"

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

snoise pisze:A wsakzówka w prędkościomierzu Ci nie skacze przypadkiem
Nie,lużna nie jest ale jak jest zimno to potrafi nie działać płynnie tylko przeskakiwać o 20-40km/h między prędkościami na blacie

No fakt.muszę sczytać błędy to podstawa jeśli zaświeca się "check engine"

Jak będę miał sczytane błędy to napisze na forum a póki co dzięki za podpowiedzi ;)

misiek800115

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 05 maja 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: żarów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: misiek800115 »

snoise ma racje na 99%,też to miałem i mechanicy wszystko mi wymyślali a to taka pierdoła lecz musiałem wymienić cały licznik bo osobno nie mogłem dostać tego czujnika.U mnie znajdował sie w liczniku ale są modele że jest na lince
7.5-10.5L /100km LPG

Marcin77

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 03 kwie 2008, 22:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Marcin77 »

Kolega co pisze o czujniku prędkości auta- to tak one są ale dopiero w astrach 0d 94 r i to od sierpnia- -on jest przy na początku linki przy zegarze. Ale kolega co opisuje problem -widać ze ma Astre 92-93 rok. a jeśli chodzi o silniczek krokowy przy silniku to on ma znaczenie do obrotów na benzynie jak i na Gazie!! a dlaczego? On steruje dopływem powietrza do kolektora na wolnych obrotach bo przepustnica jest zamnknięta i nie ważne czy jest benzyna czy gaz musi być mieszanka-paliwowo powietrzna(benzyna czy gaz- nie ważne) .na dowód-Ja miałem ten sam problem i na gazie i benzynie- , a poza tym trochę robię z autami nie na co dzień (pracuje gdzie indziej)- jestem elektromechanikiem samochodowym- to ci nie wciskam kitu. ale odczytaj bląd kodu- zwierając dwa piny w skrzynce bezpieczników np. zszywaczem., przekręcasz kluczyk o odczytujesz.Spinasz te dwa piny co zaznaczyłem i odczytujesz ilość mignięć cheka
.Pierwsze trzy razy zawsze jest 1 11- czyli 1 i 2 co oznacza 12, ale nastepne sa ważne odczytaj i podaj.
0 0I
0 0I
0 0
0 0
0 0

[ Dodano: 2008-11-11, 00:14 ]
oczywiście opis dotyczył kolegi z vectry. a jesli chodzi o klegęęz astry- to spróbuj odłączyć odmę, jak to pomoże to przedmuchy spalin za duże. Jeśli nie to podejrzewam komputer.

[ Dodano: 2008-11-11, 10:22 ]
link ci podam


[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Emmo85

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ino
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Emmo85 »

Witam !!!

Nie wiem czy mogę wam pomóc ale wiem jedno macie jakiś problem z powietrzem ale nie dochodzącym tylko powrotnym

Wiem tyle ze są na pewno dwie rzeczy w Astrach wspomagane powietrzem wylotowym

- pierwsze to wspomaganie kierownicy
- drugie hamulce

kojarzycie może taka wielką bańkę obok pompy hamulcowej to właśnie ona pomaga wam nacisnąć hamulec naduszając hamulec otwieracie zawór który wpuszcza powietrze do jej wnętrza a ciśnienie wspomaga nacisk pompy

Sprawdzić to :

Odpalcie samochód i zostawcie na biegu jałowym nie dotykając gazu przekręćcie kierownicę w lewo a potem do końca w prawo i słuchaj jak zachowuje się silnik powinny zmienić się obroty ale nie drastycznie jeżeli wszystko jest ok. szukajcie nieszczelność przy tej bańce od pompy hamulcowej


Pozdrawiam
Emil

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

Emmo85 pisze:kojarzycie może taka wielką bańkę obok pompy hamulcowej
Myślę że chodzi Tobie o servo hamulców. ;) Tylko że jeśli servo było by nie szczelne to był by problem z hamulcami,a jest wszystko o.k

Awatar użytkownika
Emmo85

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2008, 21:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ino
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Emmo85 »

ok sorkki chciałem pomuc a ja dzisaj pozbyłem sie przodu przy swojej asterce zachamowal mi tirem a ja osobówka mogłem tylko zapiszczec oponami i lapac sie kierownicy zalamka totalna moj skarb został uszkodzony :x
Emil

karol916999

Astro-maniak
Posty: 73
Rejestracja: 18 paź 2008, 17:09
Imię: Karol
Auto: Astra
Silnik: 20NE(ascona pow18Er)
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: TOP
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: karol916999 »

mam silnik x16sz bez gazu i po hamowaniu silnikiem jest tragedia... i wogóle czasem skaczą obroty i nie chce odpalić, a potem śmierdzi benzyna... wymieniłem świece trochę pomogło ale na krótko:/ muszę jeszcze wymienić silniczek krokowy i zatkać EGR może to pomoże a jeśli nie to zobacze może faktycznie ten czujnik na lince...
tdi engines are for senior citizens

ODPOWIEDZ