Astra F 1.6 8V LPG gaśnie gdy zimny

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

Astra F 1.6 8V LPG gaśnie gdy zimny

#1

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Na wstępie chcę zaznaczyć, że zarejestrowalem sie na forum, dlatego, że nie mogłem znaleźć odpowiedzi po prawie tygodniu przekopywania temat po temacie. Jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moj problem.
Zacznę opisywać może moj problem: silnik ma problem z odpaleniem po nocy. Wymienilem wszystko to o czym przeczytalem na forum. Tzn. przewody wysokiego napięcia, świece a nawet akumulator (10kkm temu). Autko dopiero odpala jak dlugo podpompuje benzyne i trzymac ok 15 sekund kluczyk w pozycji rozrusznik. Początkowo myślałem, że dzieje się tak dlatego, bo mieszkam nad stawem, może dostaje sie gdzieś wilgoć. Wymieniłem uszczelke korkową pod pokrywą zaworów bo już mi mocno leciał olej. Dalej mam problem z odpalaniem. Zauważyłem ponad to, że silnik gdy tylko przełączam na gaz traci moc. Ale tylko i wyłącznie do momentu aż sie nagrzeje. Gdy silnik jest nagrzany to pali jak marzenie. Wszyscy opisywali problem, że gaśnie im, gdy jest ciepły, ja zaś mam problem gdy jest zimny. Teraz odpalam autko na benzynie, przejeżadzam około 3-4 km i przerzucam na gaz gdy silnik sie nagrzeje wszystko jest ok.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

klaudiuszozo, podaj jaki silnik i jaka instalacja gazowa oraz od kiedy jest ten problem. jezeli masz gaz II gen to wg. mnie jest ok bo masz ustawiona okreslona temp przy ktorej powinienes przechodzic na gaz . niedawno bylo cieplej i problemu moglo nie byc .w kwestii odpalania na benie to sprawdz jakie cisnienie paliwa podaje pompa oraz ile masz w zbiorniku beny . sprobuj krecic po 3-5 sek . u mnie jak malo wachy to bierze przy 2 raziea jak wejdzie na rezerwe. prawa noge wloz pod fotel ,czyli nie tykaj gazu. . i najwazniejsze, rozumiem ze rozrusznik kreci dobrze a nie jak w maluchu ?
marpas 1954

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Problem ten występował odkąd ją sprowadziłem rok temu z Niemiec. Do tej pory nie było to tak nasilone. Silnik 75 kM, wersja sprzed liftingu 1.6 8V. na gazie się w ogole nie znam. jak dodam gazu powyżej 2tys obrotów to wskakuje mi na gaz i odrazu silnik stoi gdy spadnie poniżej 1,5 tys. Zeby nie zgasł, muszę go porządnie podgazować do 4-5 tys puścić na 3 tys i znowu na 4-5 tys potrzymać z 20 sekund i dopiero załapuje. Dopóki jest zimny to gaśnie przy zmienie biegów na wyższe. Było mało benzyny, jednak dolalem tyle, że silnik mi pokazywał chyba 10, albo 15. W każdym bądź razie pierwszą kreske białą... Rozrusznik działa jak marzenie.
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: dresat »

klaudiuszozo, Może po prostu dolej płynu chłodzącego do zbiorniczka wyrównawczego? :shock:
myśleć...też bym umiał!

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

Mam to samo. Jak znajde na forum to wrzuce link gdzie to opisywałem. Jak ci gaśnie po przejsciu na gaz to znaczy ze parownik sie jeszcze nie rozgrzał i gaz zamiast sie ogrzewać to zamraża parownik i nie przepływa przez niego. Co do problemu to daj zdjecie przełącznika gazu. Jak ma taką możliwość to przez dzień pojeżdzij troche tylko na PB i zgaś na PB. Rano odpal normalnie i zobacz czy szybciej ci zaskoczy. Jak tak to pozniej napisze ci co powiedział mi magik na ten problem. :mrgreen:
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Zdjęcie wrzucę już jutro. To taki przełącznik kwadrtowy z literką G i lampką zieloną i czerwoną.
rapir20 pisze:Jak ci gaśnie po przejsciu na gaz to znaczy ze parownik sie jeszcze nie rozgrzał i gaz zamiast sie ogrzewać to zamraża parownik
Ale kiedys działało mi to wszystko prawidłowo, więc parownik do wymiany?
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

rapir20

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 08 lip 2007, 15:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: rapir20 »

Teraz jest nizsza temperatura i troche dłużej trwa zanim sie parownik ogrzeje. W lecie to ja bez problemu po nocy odpalałem na gazie odrazu. Teraz nie ma takiej opcji. Musi chodzić na PB zanim sie nie nagrzeje.
No i w asi gra JVC KD-SH909R. Czekam na jakieś fajne głośniki :)

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Hary »

jak dla mnie sprawa jest prosta. membrany w parowniku masz już sztywne i przez to dopóki płyn ich nieogrzeje niechodzi ci na gazie. parownik do regeneraji albo do wymiany

klaudiuszozo

Astro-maniak
Posty: 148
Rejestracja: 05 lis 2008, 12:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ozorków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: klaudiuszozo »

Aha, gaz mam od września ubieglego roku. Jezdze na przeglady, wymieniam wszystkie czesci tzn. swiecie PWN filtry w terminie. Mam stemple przeglądów terminowych w ksiazce, to powinni mi na gwarancji zrobic ten parownik? Czy akurat ten przedmiot nie podlega gwarancji?
Sprzedam antene nową do Opel Astra F Sedan : [External Link Removed for Guests]

dresat

Astro-maniak
Posty: 650
Rejestracja: 25 lut 2008, 9:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: dresat »

klaudiuszozo,
klaudiuszozo pisze:Mam stemple przeglądów terminowych w ksiazce, to powinni mi na gwarancji zrobic ten parownik? Czy akurat ten przedmiot nie podlega gwarancji?
Parownik, jako podstawowy element instalacji podlega gwarancji i nie powinieneś mieć z tym problemów. Po rocznym przebiegu membrany nie mają prawa zesztywnieć. Jeśli jest to instalacja z komputerkiem gazu, to niech gazownik wpisze Ci wyższą, np 30st C temperaturę przełączenia z benzyny na gaz.
A tak dla porządku wątek powinien być w dziale LPG.
myśleć...też bym umiał!

ODPOWIEDZ