Wzory zegarów a model Astry. Dopasowywanie.

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Wzory zegarów a model Astry. Dopasowywanie.

#1

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Witam wszystkich serdecznie:)

Po ostatnim temacie dotyczącym wymiany termostatu, układu chłodzenia i czujników temperatury, pora przyszła na wzory zegarów i dostosowanie ich do modelu auta.

Jak się zorientowałem jest parę wzorów zegarów rózniących się od siebie wyglądem. Są zegary z obrotomierzem jak i bez. Również można spotkać różne skale prędkości, obrotów jak i wskaźników temperatury i paliwa.

Wpadłem na pomysł aby jakoś to poukładać i przyporządkować dany model zegarów do danego auta bo tak to chyba powinno wyglądać..

Oczywiście nie poradze sobie bez Waszej pomocy..

Proszę więc o zamieszczanie zdjęć jak i opisów w jakim samochodzie się znajdują. Może to sie przydać osobą u których wskazania są błędne. Taką osobą jestem ja..:(

Mój problem dotyczy wskaźnika temepratury. Wskaźnik zatrzymuje się napierwszej kresce i nieraz nieco się wyhyla. Temperatura nie dochodzi do 90st. Jestem pewien że gdybym zastosował inną skale cczyli inne zegary było by ok, ponieważ w tych innych w miejscu pierwszej kreski jest właśnie 90st.:)


Nie mam pojęcia z jakiego auta są własnie te zegary. Jak bym to wiedział to kupił bym wtedy czujnik temp. do danego modelu i myśle że by to sprawę załatwiło:)

Czekam na Wasze zdjęcia i opisy. Z góry dziękuje za pomoc:) ;)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

i tu moze byc zmylka , bo to moga byc te same wskazniki ale z roznymi skalami .
dowcip czesto stosowany, nieraz w celu podniesienia ceny lub podniesienia efektu wizualnego.
marpas 1954

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Ja mam następujące zegary:

[External Link Removed for Guests]


A myśle że powinienm mieć takie:


[External Link Removed for Guests]

Sami popatrzcie i teraz spróbujcie odpowiedzieć skąd sa te zegary z jakich modeli??:)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

dalem ci wiadomosc na pw. dotarla ?
marpas 1954

Maciej_Lewy

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Maciej_Lewy »

Kurcze złego linka dałem. W tych pierwszych zegarach ja zamist 90 mam kreskę a dopiero na następnej kresce mam 90st. Także różnią się one tylko tym że w innej pozycji jest 90 st. hmm i to jest chyba problem..

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

W takim razie wychodzi na to, że masz temp. 90st, a to już jest ok.

Tylko skala nie ta. Słyszałem, że w ASTRACH była seria wskaźników źle wyskalowanych ale na ile to prawda to nie wiem. Teraz nic innego jak zakupić nowe zegary z obrotomierzem i cieszyć się poprawnymi wskazaniami. Ty pewnie nie masz obrotomierza w tych swoich zegarach i nie wiem bo nie rozbierałem tych rzeczy i nie przekładałem czy wszystko będzie pasować? Elektryka pewnie tak ale co z połączeniem obrotomierza? Może masz wszystko wyprowadzone i wystarczy przełożyć zegary?Nie jestem pewien ale chyba wszystko powinno być ok. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi :D

Swoją drogą, wrzuć fotkę swoich zegarów jak możesz ;)

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

[External Link Removed for Guests] przeczytaj pkt 12 pod haslem opel . na tej samej zasadzie dziala czujnik do zegara i w zwiazku z tym nie probuj kombinowac jak kon pod gore . jezeli czujnik bedzie mial zla charakterystyke temperaturowa to nic tu nie poradzisz . jeszcze raz twierdze ze to te same zegary tylko z inna skala . poza tym w roznych wersjach stosowane byly dwa rodzaje napiec zasilania zegarow 10 lub 12V co nie pozostaje bez wplywu na poziom wskazan i wersje te roznily sie m.innymi taka pierdola jak zegary ( wlasciwie skale ), ale o poziomie wychylenia nadal decyduje czujnik i napiecie zasilania .dlatego tez czesto sie zdarza ze czujnik temp oszukuje bo nastapilo uszkodzenie stabilizatora tyle ze wowczas oszukuja wszyskie zegary zasilane z tego zrodla tzn obrotek paliwo i temperatura . umownie mowimy tu o zegarach a prawidlowo musimy zdac sobie sprawe ze to t y l k o WSKAZNIK i nie mozna go porownywac z dokladnoscia nawet do podlego termometru . osobiscie uwazam ze dokladnosc wskaznika temp. jest znikoma i nigdy na podstawie jego wskazan nie oceniam rzeczywistej temp. od tego jest termometr lub multimetr . decyzja nalezy do ciebie ale watpie czy to rozwiaze twoj problem. pozdro

[ Dodano: 2008-11-07, 12:30 ]
[External Link Removed for Guests] w dziale FAQs znajdziesz wszystko co jest zwiazane z rodz licznikow i ich zasilaniem tak ze nie kombinuj tylko poczytaj i przemysl .

[ Dodano: 2008-11-07, 12:36 ]
sorki rzecz dotyczy zegarow a nie licznikow .
marpas 1954

Stona071

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Stona071 »

Ja miałem zwykłe zegary bez obrotomierza (1102), ale przełożyłem sobie z obrotkiem.I otóż pojawiły się problemy - okazało się, że w tym liczniki z obrotkiem był walnięty czujnik prędkości:auto jechało, ale komputer "widział" jakby stało i pojawiało się "check engine".Wymieniłem na drugie wczoraj, i póki co śmiga;].Ale sama kwestia przełożenia sobie zegarów, ich dostępności jest dziecinnie prosta, zresztą był gdzieś tu fajny manual(pozdrawiam autora, pomogło mi to:))

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Stona071, pomyliles tematy .
marpas 1954

Stona071

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 06 lis 2008, 11:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Stona071 »

Może walnąłem zbyt obszerną dygresję.Ale odnośnie tematu, to dopasowanie zegarów z astry pochodzenia niewiadomego do "efki" gliwickiej nie stanowi większego problemu.

ODPOWIEDZ