Brak ciepłego powietrza

Phate

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 09 lis 2008, 22:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Brak ciepłego powietrza

#1

Nieprzeczytany post autor: Phate »

Witam.

Mam ostatnio pewien problem, dziwnie zachowuje sie moje dmuchawa. Mam astre F 1992 rocznik kombice. Z pośród moich 3 biegów działaja tylko dwa: 2, 3. Oprócz tego czasem leci gorące powietrze a raczej częściej leci tylko zimne. Trudno doszukac sie jakiejkolwiek rutyny bo czasem jak jade szybciej to leci troche cieplego powietrza a jak sie zatrzymuje to juz leci zimne a czasem wciaz bez znaczenia predkosci leci zimne, z koleji innym razem cieple powietrze leci tylko na pierwszym nie dzialajacym biegu.

Idzie zima i troche sie martwie.
Wiecie moze co moglo sie popsuc ??

Pozdrawiam Phate

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

a jaka masz temperature na wskazniku....termostat na 99 %

Phate

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 09 lis 2008, 22:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Phate »

Ale czy jakby to byl termostat to nie dzialal by (albo bym go nie czul) pierwszy bieg?
Na wskazniku dosc dlugo mi sie auto rozgrzewa a pozniej utrzymuje sie w jednym i tym samym poziomie.

Czy moze na to wplywac nieszczelny troche zbiorniczek na plyn do chlodnicy??

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Pewnie siada rezystor dmuchawy i dlatego nie działają wszystkie biegi dmuchawy.
Co zbiorniczka to najlepiej żebyś go wymienił/skleił/uszczelnił- zależy czemu cieknie i którędy.
Podobny temat był poruszany:
[External Link Removed for Guests]

Phate

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 09 lis 2008, 22:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Phate »

co do zbiorniczka to mam taka mala szparke przy węzu powrotnym. Jak kończe jazde to slysze taki syk z pod maski a jak ja otworze to leci tamtedy para i "syyka" plynem.\
Czym to najlepiej uszczelinic ?? próbowalem poxylina ale chyba cisnienie tam jest zbyt duze bo sie po pewnym czasie odkleilo.

A co do tej dmuchawy to czy siadajacy rezystor ma wplyw na to czy leci cieple powietrze czy nie ??

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Phate, pozostaje albo wymienić przewód jeśli to tylko jego wina albo cały zbiorniczek płynu. Np ten:
[External Link Removed for Guests].

Po uszczelnieniu układu uzupełnij płyn i koniecznie odpowietrz układ- odkręć na kolektorze ssącym czujnik temp.-dochodzi do niego jeden kabelek, czujnik jest w okolicy alternatora na kolektorze ssącym, zalej płynu do znaku KALT na zbiorniczku, płyn przeleje się otworem po wykręconym czujniku. Zakręć czujnik, zakręć korek na zbiorniku i rozgrzej auto.

Rezystor nie ma wpływu na temp. powietrza. Dzięki sprawnemu rezystorowi dmuchawa pracuje na poszczególnych biegach, a w przypadku jego awarii na niektórych lub na żadnym.

Jaką masz temp. silnika podczas jazdy?

Powinna być 90-92stopnie. Jeśli masz inną to wina leży po stronie termostatu. Jeśli natomiast temp. masz taką jaką podałem to musiałbyś sprawdzić czy w ogóle nagrzewnica staje się coraz bardziej ciepła w miarę rozgrzewania się silnika. Jeśli nie to nagrzewnica jest zakamieniona i do wymiany.

Usunięty użytkownik 5195

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Co do temperatury wylatującego powietrza zapraszam do tematu:
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

miikii83, niech Phate poczyta sobie o tym bo może mu się przyda ale wydaje mi się, że to nie o to chodzi. W tym temacie rozmawialiśmy o nie zawsze działającym ogrzewaniu, a tu Phate nic takiego nie pisze, czyli wnioskuję że ogrzewanie załącza mu się zawsze.

Problem jest tylko w tym, że słabiutko grzeje u niego...

Phate

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 09 lis 2008, 22:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Phate »

Nie chodzi o to ze grzeje slabiutko chodzi o to ze czasem grzeje a czasem caly czas leci zimne powietrze (z naciskiem na druga wersję)

A ta szparka to jest na samym zbiorniczku a nie na wezu.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#10

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

[External Link Removed for Guests] tamten link nie chodzi.... zobacz ten :!:
Rezystory też sa do kupienia - opis montażu znajdziesz na forum.... a ze nie grzeje, to trza obejrzec i odpowietrzyc układ, bo może nagrzewnica zapowietrza się.... Pozdro....

ODPOWIEDZ