Oryginalne śruby do kół - wymiar

Awatar użytkownika
d8wid

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2008, 11:29
Imię: Dawid
Auto: Astra G 1.6 8V
Silnik: X16SZR
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Oryginalne śruby do kół - wymiar

#1

Nieprzeczytany post autor: d8wid »

Witam wszystkich. Spędziłem trochę czasu z wyszukiwarką zanim napisałem ten temat ale nie znalazłem konkretnej informacji którą potrzebuje.

Posiadam alufelgi 15', zbliża się zima i trzeba założyć stalowe felgi z zimówkami, nie mam jednak do nich śrub a te od alu są za długie - lekko obcierają gdy je dokręciłem i obracałem koło. Stąd też moje pytanie jakie są oryginalne wymiary (długość) śrub do astry F żeby nie było żadnego ryzyka. Z tego co rozumiem mają być to śruby sferyczne (zwykły okrągły otwór w oryginalnej feldze stalowej)

Dodam jeszcze że dzwoniłem do serwisu opla ale powiedzieli mi że oni mi wymiarów nie podadzą jedynie cenę - 10 zł za sztukę więc dziękuje im bardzo.

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Śruby mocujące mają długość i wymiar: M12x1.5 pod klucz 17

Awatar użytkownika
d8wid

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2008, 11:29
Imię: Dawid
Auto: Astra G 1.6 8V
Silnik: X16SZR
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: d8wid »

M12 to jest średnica i 1,5 skok gwintu. Długość podawana jest 22-28 jak się dobrze orientuje ale chodzi mi właśnie o ten standardowy. Czy to jest długość samego gwintu czy całej śruby podawana zawsze w wymiarach?

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Długość samego gwintu to 21mm, długość gwintu+część stożka śruby, który wchodzi w felgę i opiera się na niej po dokręceniu to 25mm, a długość całkowita śruby standardowej to 47mm.

Poza tym na śrubie wybite następujące symbole: 4F-10,9 no i oczywiście GM :mrgreen:

Awatar użytkownika
d8wid

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2008, 11:29
Imię: Dawid
Auto: Astra G 1.6 8V
Silnik: X16SZR
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: d8wid »

Dziękuję. Właśnie tego potrzebowałem.

yonash

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: yonash »

W takim razie, żeby kupić oryginalne śruby do stalówek mam szukać takich o oznaczeniu M12x1.5x21 ?, bo nie bardzo to ograniam.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
d8wid

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 lis 2008, 11:29
Imię: Dawid
Auto: Astra G 1.6 8V
Silnik: X16SZR
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: d8wid »

Oznaczenie 4F-10,9.
Ostatnio na allegro spotkałem oryginalne używane - jest sklep z częściami GM który je sprzedaje. W serwisie opla chcą 10zł za nową sztukę, na aukcji 7zł za 10 używanych sztuk

yonash

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 02 paź 2008, 9:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: yonash »

d8wid pisze:Oznaczenie 4F-10,9.
Ostatnio na allegro spotkałem oryginalne używane - jest sklep z częściami GM który je sprzedaje. W serwisie opla chcą 10zł za nową sztukę, na aukcji 7zł za 10 używanych sztuk
d8wid - dzięki za informację. Znalazłem aukcję o której piszesz. Problem rozwiązany.
Pozdrawiam.
X16SZ

ODPOWIEDZ