słaby 1,6

Awatar użytkownika
pietro_b

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 13 paź 2008, 20:59
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: aaaaaaaa
Kontakt:

słaby 1,6

#1

Nieprzeczytany post autor: pietro_b »

Witam, mam astre z `92r. Silnik 1,6 8 zaw. Bez gazu. Z paleniem nie ma problemu ale po odpaleniu gdy silnik jest zimny to jest bardzo słaby. Na ciepłym silniku się aż tak tego nie odczuwa, ale wydaje mi się że też nie ma tej mocy. Wymieniłem przewody i świece, chociaż była poprawa to jeszcze nie jest to. I wydaje mi się że więcej pali. Może to silnik już do remontu, ale oleju nie bierze. Może to coś z zapłonem?
Proszę o pomoc

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

sprawdz czujnik temp.do ecu . jaka ci temp pokazuje po rozgrzaniu . podaj cos wiecej to nie bedziemy wrozyc .
marpas 1954

tajfun

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:03
Imię: Błażej
Auto: SPRZEDANE :(
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tajfun »

ja sie podepne pod temat tylko ze mam asie z 94 i tez mam taki problem jak kolega z tym ze jesli chodzi o nagrzewanie to nie wiem czy to jest prawidlowe ale jak stoje w korku i jade na 1 biegu powoli to wtedy sie nagrzewa i pokazuje nawet ponad 90 stopni a jak jade np w trase to ledwo co unosi sie ponad ta niebieska kontrolke co moze byc zle sie nagrzewa czy to normalne :?:

darekd

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:51
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rzeszów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: darekd »

witam ja tez mam ten silnik i tez jest słaby ale nie ma róznicy czy jest zimny czy ciepły poprosty jest zmulony jak polonez heheh a co do temperatury to mi jak jade poza miastem topokazuje ciut ponizej 90 a w miescie to poza 90 moze termostaty macie popsute?

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Hary »

tajfun pisze:co moze byc zle sie nagrzewa czy to normalne :?:
nienormalne. wymien termaostat bo Ci przepuszcza. po tym zabiegu powinienes miec ok
marian paszek pisze:sprawdz czujnik temp.do ecu
w jaki sposób sie go sprawdza??

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

[External Link Removed for Guests] tam znajdziesz jak sie sprawdza . jesli dojdziesz ze to jednak termostat to poczytaj [External Link Removed for Guests] mmm . zrobienie zajmuje 10-15 min .jak bedzie ok to decyzja nalezy do ciebie czy wkladasz na swoje miejsce czy zostawiasz . ja najpierw chcialem poczekac az bedzie cieplej a pozniej stwierdzilem ze zostawie az przyjdzie czas na rozrzad .w sumie sie troche przeciagnelo ..silnik jezdzi do dzis bez problemow . ew pytania kieruj na pw
marpas 1954

tajfun

Astro-maniak
Posty: 70
Rejestracja: 08 wrz 2008, 21:03
Imię: Błażej
Auto: SPRZEDANE :(
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: tajfun »

no to czeka mnie od razu rozrząd do wymianki :/ przy okazji :( dzieki za odpowiedz pozdro AKP :mrgreen:

ODPOWIEDZ