Wymiana oleju w 1,7 Isuzu

Andrex

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

Wymiana oleju w 1,7 Isuzu

#1

Nieprzeczytany post autor: Andrex »

Proszę o wskazówki jak wymienić olej w silniku 1,7 TD Isuzu.
Musze wymienić olej silnikowy. Ostatnio miałem lany GM 10W40 (obecnie przebieg 260 000 km). Teraz planuję też taki zalać.
Do tego wymienię filtr oleju i paliwa.

Proszę o wskazówki co, gdzie odkręcić itp :) (książce "Sam naprawiam" nie znalazłem takich informacji).

Chcę to sam zrobić żeby nie dać się znowu naciągnąć mechanikowi.
Niedawno sam wymieniłem termostat, alternator, co jest dla mnie ogromnym wyczynem :mrgreen: więc z olejem myślę, że też sobie jakoś poradzę :)

Gdzie w Bydgoszczy moge kupić olej GM + filtry w dobrej cenie?

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Więc tak co do wymiany to olej: odkręcasz korek spustowy w misce oleju taka śrubka która jest pod silnikiem,

odkręcasz filtr oleju uwaga bo z tamtąd też troche oleju poleci, bierzesz nowy filtr uszczelke smarujesz cienką warstwą oleju przykręcasz filtr, zakręcasz korek spustowy pod silnikiem kiedy już wszystek stary olej ścieknie, wlewasz nowy olej do silnika po odczekaniu 5min sprawdzasz czy na bagnecie jest odpowiednia ilość oleju jeśli mało dolewasz tylko uważaj żeby nie nalać za dużo wlej 3,5litra około i sprawdz ile jest na bagnecie, ja mam 1,7 ale oplowski tam wchodzi troche ponad 4litry u Ciebie bedzie też cos około tego

Wymiana filtra paliwa wykręcasz stary filtr, bierzesz nowy uszczelke również smarujesz cienką warstwą oleju do filtra od razu można nalać ropy dzięki temu możliwe że nie zapowietrzysz układu wtryskowego filtr wypełnony ropa dokręcasz mocno reką, odpalasz silniczek jaśli odpali i bedzie normalnie pracował przez około 15min to znaczy ze układ jest niezapowietrzony i można wsiadac i jeździć :m jeśli silnik podczas pracy po wymianie filtra zgaśnie i da sie uruchomć ale za chwilke znowu zgaśnie to układ sie zapowietrzył i bedziesz musiał go odpowietrzać ale to też zrobisz samemu :) chociaż przy tej metodzie zalania nowego filtra ropą nic nie powinno się zapowietrzyć ;)

Andrex

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 02 sty 2008, 23:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Solec Kujawski
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrex »

Dziękuję za szczegółową instrukcję.
Myślę, że sam sobie poradzę i zaoszczędzę trochę grosza :)
Kupie baniak 5l więc powinno wystarczyć.

Lać dalej 10W40 ? Z silnikiem nie mam problemów żadnych. Raz podgrzeję świece i odpala bez problemu nawet po długim postoju.

Filtr oleju i paliwa brać jakiejś konkretnej firmy czy zwykły najtańszy ?

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

Ja bym nic nie zmieniał! Jak jeździ inie ma wycieków to lałbym dokładnie to samo:)
A filtry moim zdaniem bez różnicy... do siebie kupuję jakiś za 10pln i daje rade:)
Do odkręcenia korka spustowego oleju będziesz potrzebował klucz 21 albo 23 już nie pamiętam. A samego oleju wejdzie jakieś 4 - 4,5l uważaj żeby nie przelać!
Pozdrawiam i powodzenia!
W życiu piękne są tylko chwile...

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Andrex, baniak 5litrów starczy i jeszcze zostanie :)

Olej lej ten co masz 10W40 nic nie zmieniaj

Filtry niema różnicy jak podasz w sklepie z częściami filtr do astry F 1,7Td Isuzu to sprzedawca Ci poda odpowiednie ;)

Życzę miłej pracy i powodzonka

jachim2570, a w 1,7D oplowskim jest klucz 17mm do korka spustowego i wątpie żeby w 1.7Td isuzu był aż tyle większy żeby aż 21-23mm :P

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: tronik »

Ad77, otóż w TDS do odkręcenia korka spustu oleju trzeba coś z 21 - 23 :)

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

tronik, ale 1,7Td Isuzu to nie jest TDS :P

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: tronik »

Ad77, chłopie co ty gadasz :?: :?: TDS to nic innego jak TD Isuzu, ma on oznaczenie: 17DT, X17DT lub TC4EE1

Usunięty użytkownik 3235

#9

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

tronik, i Ad77, temat dotyczy: Wymiana oleju w 1,7 Isuzu, a nie różnic w silnikach

ODPOWIEDZ