Jak rozebrać konsolę z przełącznikami?

Awatar użytkownika
simran

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jak rozebrać konsolę z przełącznikami?

#1

Nieprzeczytany post autor: simran »

Witam

Mam zepsuty przełącznik nawiewu (ciepło/zimno) i potrzebuję się do niego dostać. Niestety nie wiem jak rozkręcić konsolę w której on się znajduje(tą czarną). Proszę o info osoby które to rozbierały i wiedzą jak.


Przy okazji pyt dodatkowe: Jak zdjąć boczki drzwi? Śruby pod rączką(2) i pod kieszenią (3 na dole) odkręciłem ale czy to już wszystkie? Domyślam się że reszta jest na zatrzaskach ale nie chcę nic urwać siłując się z tym. Jak zdjąć klamkę? (na siłę czy jest tam jakaś zawleczka?).

z góry dziękuję za info.

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

konsole musisz rozbierać po kolei wyjmować wszystko aż wyjdzie ale włącznik ciepło zimno popsuty może to wina linek bo tak na prawdę to on tylko steruje linkami do obudowy nagrzewnicy sprawdz czy podczas przekręcania coś sie dzieje tam pod spodem :)

Boczek dobrze zdejmowałeś odkrecasz w sumie te 5 srub i podważasz czymś boczek bo jest na spinkach i trzeba to wyciągnąc ;)

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

simran pisze:Przy okazji pyt dodatkowe: Jak zdjąć boczki drzwi? Śruby pod rączką(2) i pod kieszenią (3 na dole) odkręciłem ale czy to już wszystkie? Domyślam się że reszta jest na zatrzaskach ale nie chcę nic urwać siłując się z tym. Jak zdjąć klamkę? (na siłę czy jest tam jakaś zawleczka?).
[External Link Removed for Guests]
simran pisze:Mam zepsuty przełącznik nawiewu (ciepło/zimno) i potrzebuję się do niego dostać. Niestety nie wiem jak rozkręcić konsolę w której on się znajduje(tą czarną). Proszę o info osoby które to rozbierały i wiedzą jak.
Tutaj coś jest:
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
simran

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: simran »

Ad77 pisze:konsole musisz rozbierać po kolei wyjmować wszystko aż wyjdzie ale włącznik ciepło zimno popsuty może to wina linek bo tak na prawdę to on tylko steruje linkami do obudowy nagrzewnicy sprawdz czy podczas przekręcania coś sie dzieje tam pod spodem :)

Boczek dobrze zdejmowałeś odkrecasz w sumie te 5 srub i podważasz czymś boczek bo jest na spinkach i trzeba to wyciągnąc ;)
Dziękuję za obie odpowiedzi, tak "coś się dzieje" linka chodzi ale przy przełączaniu na gorący jest nagły opór który można przełamać na siłę, następuje wtedy trzask, czuć jak coś tam przeskakuje w przełączniku i jest ustawione na gorącym ale już nie da się na zimne cofnąć(można kręcić przełącznikiem ale bez rezultatu) żeby stwierdzić co to muszę rogrzebać przełącznik.


dziękuję bardzo za linki, szczególnie ten z konsolą okazał się pomocny bo już wiem jak to wygląda od wewnątrz(fotki) i może coś wykombinuję :D

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Ad77 pisze:odkrecasz w sumie te 5 srub
Jeszcze jest śruba pod zaślepką od sterowania szybami w podłokietniku :!: :!: :!: Pozdro...

Awatar użytkownika
simran

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: simran »

Konsolę udało się rozebrać, dziękuję bardzo za pomoc. Ale co się okazało, to przycisk wcale nie jest zepsuty. Trzeba było posmarować cięgno znajdują się pod deską rozdzielczą w nogach pasażera, u teraz działa super. Pokrętło po prostu sobie nie radziło z pociągnięciem tej linki i przeskakiwało, teraz jest ok. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

ODPOWIEDZ