felgi od vectry do astry ???

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

felgi od vectry do astry ???

#1

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

witam
mam mozliwosc kupienia za 150 zł 4 felg, felgi stalowe sa od vectry i maja et 39, a moje sa et 49 i nie wiem czy je brac czy nie, wole miec czesci od astry w mojej astrze :))))

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Parametr ET, to tzw. odsadzenie - czyli odległość osi symetrii obręczy od płaszczyzny jej styku z piastą. Różnica pomiędzy felgami wyniesie 10 mm. Czym większe odsadzenie, tym rozstaw kół będzie mniejszy - różnica 10 mm w mojej opinii nie jest strasznie wielka, ale na nierównościach w zakrętach przy mocno załadowanym aucie możesz zacząć zahaczać o nadkola. Ogólnie można spróbować, bo w moim odczuciu zapasu powinno być więcej niż 10 mm (chociażby na założenie szerszych opon), ale sam takiej zamiany nie próbowałem, więc dokonujesz na własne ryzyko...
Jeśli je podejmiesz, napisz co z tego wynikło.

Pozdrawiam

G.T.

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:55
Imię: Tomek
Auto: Alhambra, Ibiza
Silnik: Stupiętnastokonny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: G.T. »

szybajker, cos ci sie pokielbasilo, bo zakladajac te z vectry bedzie mial szerzej o 10mm, a czy szerokosci tych felg sa takie same? bo moze inne ET winika z innej szerokosci felgi. 10mm to tyle co nic, ja u siebie na przodzie mam 6cali szerokosci na ET 36
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

G.T. - spójrz jeszcze raz na definicję, którą podałem. Odległość od środka symetrii do piasty będzie o 10mm mniejsza, zatem felga będzie biżej piasty, ergo rozstaw zmniejszy się o 10mm z każdej strony.

6 cali to 0.5 cala więcej od standardowej felgi, czyli 12,7mm. Skoro Tobie szersza felga z jeszcze mniejszym odsadzeniem sprawia żadnych problemów, to znaczy, że i lupo79 ich nie będzie miał. Ale za to głowy nie daję...

[ Dodano: 2008-11-30, 03:47 ]
Po głębszych przemyśleniach muszę jednak się pokajać i przyznać rację G.T..
Mogę nawet powiedzieć, że ta sprawa nie dała mi zasnąć (patrz czas wysłania wiadomości :) )...
Definicja, którą podałem jest dobra jednakże ja mylnie ją zinterpretowałem biorąc za punkt odniesienia środek symetrii felgi, a nie punkt, w którym styka się z piastą.
Patrząc w tą stronę rozstaw osi faktycznie zwiększy się (jak to opisał G.T.) o 10mm z kazdej strony...
Za wprowadzenie w błąd, spowodowane nadinterpretacją, wszystkich zainteresowanych przepraszam i obiecuję takich błędów w przyszłości nie popełniać.

A jeśli zakłada felgi od Vectry, to najpewniej 14'', zatem szerokość powinna być standardowa, czyli 5,5''...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

szybajker pisze:ja mylnie ją zinterpretowałem
Dokładnie :!: :!: ET działa w odwrotna stronę... im mniejsze tym koło bardziej ,,wyłazi'' na zewnątrz auta ( są nawet ujemne)... Pozdro...

ODPOWIEDZ