WIBRACJE - DRGANIA na przednich kołach ASTRY F

Awatar użytkownika
Ja-Pi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

WIBRACJE - DRGANIA na przednich kołach ASTRY F

#1

Nieprzeczytany post autor: Ja-Pi »

Witam.
Podczas jazdy z prędkością 90-130 km/h wyczuwam duże wibracje pochodzące z przedniej części samochodu.
Przy pozostałych zakresach prędkości drgania są też wyczuwalne ale nie aż tak bardzo (od 0 -40km/h spokój)
W czasie jazdy nie dochodzą do moich uszu żadne niepokojące zgrzyty czy huczenie.
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny wibracji.

Informacje dodatkowe.
Wibracje pojawiły się ok. 1000km temu, raczej nie wjechałem w dziurę czy na wysoki krawężnik
.Łożyska kół wymienione ok. 10tys temu i wszystkie elementy gumowe na przednim ukl. napędowym.
Zaobserwowałem że po podniesieniu do góry lewarkiem samochodu i rozpędzając koło wiszące w powietrzu do wcześniej podanej prędkości wyraźnie widać jak koło zaczyna podskakiwać! To samo dzieje się przy różnych kołach a nawet jak kręcę samą piastą bez
koła!

Czy mieliście podobne przypadki?

Pozdrawiam
Ja-Pi
ASTRA F 1,6 8V 97r kombi - ABS, 2xSRS, Klima, elektryka i troche problemów ;) Plusy hmm? Mało pali :)

Usunięty użytkownik 5195

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Wyszukiwarka się kłania!
Temat o biciu kół już był wiele razy wałkowany.

Awatar użytkownika
Ja-Pi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ja-Pi »

Zgodze się, ale wszystkie skupiały się na kołąch, a ja jeszcze raz pragnę podkreśli że bicie jest z układu napędowego! czyli w grę wchodzi skrzynia biegów, mechanizm różnicowy, półoski lub przeguby.
ASTRA F 1,6 8V 97r kombi - ABS, 2xSRS, Klima, elektryka i troche problemów ;) Plusy hmm? Mało pali :)

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Wyszukiwajka pomaga :) Sprawdź jeszcze jeśli posiadasz pierścienie centrujące do felg. U mnie w głowę zachodzili o co chodzi a dopiero po wymianie pierścieni jest spokój.
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
scorp525

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2008, 9:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: scorp525 »

ja ci powiem Ja-Pi ze miałem to samo i po wymianie przegubów i łożysk na mcpersonie w swojej asterce drgania ustały :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ja-Pi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Ja-Pi »

łożyska na Mcpersonach są nowe bo i przy wymianie łożysk w piastach zrobiłem to za jednym zamachem.

scorp525 - a czy przeguby wewnętrzne też wymieniałęś??

PS. Adrian_GTC - pierścienie nie mają nic do tego, bo drgania mam na układzie nawet przy zdemontowanych całych kołach.
ASTRA F 1,6 8V 97r kombi - ABS, 2xSRS, Klima, elektryka i troche problemów ;) Plusy hmm? Mało pali :)

Awatar użytkownika
scorp525

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2008, 9:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: scorp525 »

nie wymieniałem bo przy kasie nie bylem (ale jest ok juz nie puka)...ale mam zamiar niedługo....jak już wymieniasz to wewnętrzne tez wymień będziesz miał spokój na dłużej a astry mają ten plus ze są tanie części ....tak ze jakieś 150zł można wydać więcej i sie nie będziesz martwił na dłuższy czas

Awatar użytkownika
Ja-Pi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Ja-Pi »

scorp525 - A czy miałeś też wibracje podczas hamowania?
ASTRA F 1,6 8V 97r kombi - ABS, 2xSRS, Klima, elektryka i troche problemów ;) Plusy hmm? Mało pali :)

Awatar użytkownika
scorp525

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2008, 9:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: scorp525 »

.....były lekkie drgania ....ale najgorzej się działo na parkingu przy ostrym skręcie ....strasznie strzelały

Awatar użytkownika
Ja-Pi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 13 lis 2008, 19:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Ja-Pi »

U mnie podczas skrętu nic się nie dzije, a każdym kilometrem nabieram przekonania że to mechanizm róznicowy ma luzy (ale nie wiem jak jest on zbudowany) lub przeguby wewnętrzne. Jutro będę wiedział coś wiecej bo napewno znajdę trochę czasu by przy nim pogrzeba.


PS. Jeśli ktoś ma rysunki mechanizmu róznicowego X16SZR to proszę o kontakt.
ASTRA F 1,6 8V 97r kombi - ABS, 2xSRS, Klima, elektryka i troche problemów ;) Plusy hmm? Mało pali :)

ODPOWIEDZ