Stukanie dzwonienie spadek mocy itd:)

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Stukanie dzwonienie spadek mocy itd:)

#1

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Jechałem sobie po trasie chodzila jak zegareczek, ale jadac 120km/h nagle samochod przestal ciagnac :( i jakos dziwnie zaczal nie rowno chodzic. Zaczymalem sie i uslyszalem klekotanie. silnik 1,6 8V szr tak jakby cos po prawej stronie kolo paska rozrzadu ale spod pokrywy zaworow. Udalo mi sie szczesliwie dojechac jeszcze 50km jakby mniej stukalo jak dojechalem na miejsce ale silnik nie ma mocy i trzesie sie jak galareta okolo 500 obrotow. Co moglo sie stac?

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Może koledze pasek rozrządu przeskoczył. Ósemka niby bezkolizyjna. Czy w 8-ce pompa wody napędzana jest z paska rozrządu? Jeśli tak to może ona kończy swój żywot? I zacierając się stawia opór paskowi i przez to mógł przeskoczyć. Ale wydaje mi się że z przeskoczonym paskiem nie dalo by się jechać.

Może pierścień tłokowy pękł i gdzieś go tam mieli w cylu.

Trudno coś tak na oko wydumać

Taniej naprawy Pozdrawaim PAPA

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

pompa wody jest napedzana rozrządem ale jak pompa zblokuje to pasek peka....a moze któryś zawór lub samo regulator padl i bedzie walilo i na jeden gar nie bedzie chodzil

okara

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 05 lis 2008, 18:21
Imię: Sergiusz
Auto: Opel Astra
Silnik: 1.7 D
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: okara »

wojtas7054 pisze:pompa wody jest napedzana rozrządem ale jak pompa zblokuje to pasek peka....a moze któryś zawór lub samo regulator padl i bedzie walilo i na jeden gar nie bedzie chodzil
Zabardzo na mechanice sie nie znam ale moim skromnym zdaniem jak by to zawor to zaczej bys auta nie odpalil. Ale nie bede sie klucic.

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Panowie dzis dodatkowo zauwazylem ze na 4 gar wogole nie pali :( Słyszalem ze mogla dzwigienka spasc lub peknac czy to mozliwe? Albo co to moze byc:)

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

kolego napisz do mnie na gg to pogadamy 3536985

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Zapomniałem napisać jak to się skończyło. A więc na 3 garze nie było kompresji:) Po sciągnieciu głowy okiazło sie ze cos dostało sie do cylindra :) Był to kawałek przylgni po prostu zawór sie jakby rozwarstwił wiem ze poprzedni właściciel też juz cos robił bo w 1 cylindrze tłok wyglądał tak samo więc chyba jaks wada zaworów oczywiście wymieniłem wszystkie :)

ODPOWIEDZ