Objawy wydmuchanej uszczelki pod głowicą

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

To jest na bank uszczelka pod glowica akurat znam sie na samochodach wiec nie na co czekac tylko wynieniac co do kosztow to jakis miesiac temu mi sie to przydarzylo a obiawy byly takie same ale nie chcialo mi sie tego ruszac wszyskto zrobilem sam czyli robocizna odpada jedynie naprawa glowicy u znajomego zawory 3 go wyniany nowe uszczelniacze planowanie i docieranie plus nowy rozrzad i plyny ok 400 zl ( nie ma to jak wlasny garaz pozdrawiam
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

G.T.

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:55
Imię: Tomek
Auto: Alhambra, Ibiza
Silnik: Stupiętnastokonny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: G.T. »

kolego nie ty jeden robisz przy samochodach , wiec spokojnie nie zawsze trzeba rozbierac pol silnika bo czasem moze byc psikus
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Usunięty użytkownik 3235

#23

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Scaliłem oba tematy o objawach uszkodzonej uszczelki głowicy oraz czego dopilnować w razie wymiany.
analyzer64

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

Dopilnowac jezeli sam to robisz to dokladnie wyszysc blok silnika z resztek z starej uszczelki
planowanie wiadomo i wazne zeby DOBRZE WYDMUCHAC powietrzem sprezonym otwory od srub bo czesto tam podczas demontazu wpadaja resztki uszczelki czy plynu chlodniczego co moze spowodawac pekniecie bloku
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

monisiaa

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2008, 22:27
Imię: Monika
Auto: opel astra f
Silnik: 1.4
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: monisiaa »

Góral 2007-nie powiem ci dokladnie bo od kiedy slysze to bulgotanie i wiem ze to ta uszczelka to nie jezdze dalekich tras(2 km do pracy tylko) wiec nie nagrzewa sie dokladnie ,ale przedtem gdy jezdzilam dalej to tez para byla mocno widoczna.pozdrawiam

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

monisiaa, No to nie ma na co czekać tylko oddawaj do speca autko ja to musiałem długo jeździć na walniętej uszczelce bo teraz czuje że jest mocniejszy i nie ma już dymów za mną :D
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

monisiaa

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2008, 22:27
Imię: Monika
Auto: opel astra f
Silnik: 1.4
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: monisiaa »

Góral 2007 a wiciekalo ci cos (z przodu z lewej strony)?sasiad sprawdzal olej i nie ma wody w oleju czyli jeszcze nie jest tak zle.aha i co ci wymieniali przy okazji wymiany uczszelki?wlasnie jestem na etapie poszukiwania dobrego mechanika.asterix mial dostac nowe ladne lampy,ale zdrowie jest wazniejsze ;)

Lodówa

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 05 paź 2008, 1:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Lodówa »

Asiwy22 pisze:jedynie naprawa glowicy u znajomego zawory 3 go wyniany nowe uszczelniacze planowanie i docieranie plus nowy rozrzad i plyny ok 400 zl
to musisz mieć to fachowo zrobione za części które kosztują 400zł. Sam rozrząd w dobrych zamiennikach z pompą wody to jest 300 a gdzie reszta? Olej ok 80 płyn chłodzący ok50 naprawa głowicy uszczelka erlinga chyba 70, planowanie i reszta rzeczy które napisałeś, nowe śruby? termostat?. Chyba że kupiłeś uszczelkę pod głowicę za 10zł która przyjechała do naszego kraju z ryżem a pasek był zrobiony z pończoch i kosztował 16zł. Fachowe zrobienie głowicy w 8 zaworowym siniku na dobrych zamiennikach oscyluje w granicach 1.000zł z robocizną. Na taniutkich częściach z rożnymi symbolami i kształtami na opakowaniu np "domki" da się zmieścić w 600-700zł

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

monisiaa, Nie wyciekało mi nic, do oleju też nie poszedł płyn wymienił wszystkie uszczelki, uszczelniacze związane z głowicą termostat się zaciął i cały czas był otwarty nie mogłem go za cholerę zagrzać, nowe śruby i tyle płyn sam wymieniłem.

[ Dodano: 2008-11-21, 18:12 ]
Lodówa, Święta prawda co po niektórzy to chyba na szrocie uszczelki kupują :D
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Lodówa pisze:
Asiwy22 pisze:jedynie naprawa glowicy u znajomego zawory 3 go wyniany nowe uszczelniacze planowanie i docieranie plus nowy rozrzad i plyny ok 400 zl
to musisz mieć to fachowo zrobione za części które kosztują 400zł. Sam rozrząd w dobrych zamiennikach z pompą wody to jest 300 a gdzie reszta? Olej ok 80 płyn chłodzący ok50 naprawa głowicy uszczelka erlinga chyba 70, planowanie i reszta rzeczy które napisałeś, nowe śruby? termostat?. Chyba że kupiłeś uszczelkę pod głowicę za 10zł która przyjechała do naszego kraju z ryżem a pasek był zrobiony z pończoch i kosztował 16zł. Fachowe zrobienie głowicy w 8 zaworowym siniku na dobrych zamiennikach oscyluje w granicach 1.000zł z robocizną. Na taniutkich częściach z rożnymi symbolami i kształtami na opakowaniu np "domki" da się zmieścić w 600-700zł
Zgadzam sie mnie z robocizna u dobrego kolegi z ktorym jak to sie mowi bawilismy sie w piasku wyszlo mnie 1000zl. Ale wszsytko nowka poza walkiem i samą glowica:)

ODPOWIEDZ