Objawy wydmuchanej uszczelki pod głowicą

Usunięty użytkownik 3235

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Prince_lookas- nie słyszałeś nigdy o tym, że "woda poszła do oleju" :?: , na końcówce bagnetu w oleju widać krople wody, coś jak "oka rosołu". O majonezie pod korkiem i na bagnecie już nie mówię bo obecność majonezu nie zawsze jest znakiem uszkodzonej uszczelki głowicy.

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

no i jak juz poszla do oleju to stan oleju sie powiekrzy .
marpas 1954

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

W moim przypadku części i robocizna wyszła 700 zł za uszczelki i uszczelniacze wałka rozrządu, planowanie, termostat, nowe śruby głowicy może to i dużo ale odpukać jestem zadowolony.
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

monisiaa

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 30 lip 2008, 22:27
Imię: Monika
Auto: opel astra f
Silnik: 1.4
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: monisiaa »

dzieki chlopaki juz na 10000 % wiem ze to uszczelka pod glowica.babli sie nawet jak odpalam zimny silnik i przede wszystkim wtedy.z wydechu para gorzej leci jak z jakiegos parowozu.a dzisiaj na parkingu spod asterixa wylatywala kaluza(z przodu od strony chlodnicy),czy to ze ta uszczelka jest trafiona to dlatego czy moze dodatkowo mam dziurawa chlodnice,normalnie na swieta same wydatki mam nadzieje ze na uszczelce itp sie skonczy a nie jeszce dalej

G.T.

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:55
Imię: Tomek
Auto: Alhambra, Ibiza
Silnik: Stupiętnastokonny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: G.T. »

najpierw sprawdz chlodnice, bo to ze z rana autko ci paruje z wydechu przy obecnych temperaturach to normalne
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Czego przypilnowac przy wymianie uszczeli pod glowica. Chodzi mi o to co powinno byc wymienione, albo co dobrze jest wymienic zeby sie dluzszy czas cieszyc z autka bo wiadomo jak to fachowcy. Wiem ze uszczelki sruby glowicy ale co jeszcze? Pozdrawiam

byczy

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2008, 20:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KIELCE
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: byczy »

kup dobra uszczelke pod glowice.splanuj ja a srubami sie nie przejmuj.przynajmniej ja tak zrobilem i od 8 misiecy jest wszystko git.grunt to niech dobrze to zrobi mechanik.

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Mnie tez to czeka i pewnie pierścienie i może panewki :cry: . Co jest powodem demontażu głowicy w Twojej furze i jaki Masz motorek?

Przy zdjętej głowicy warto pomysleć o zaworach i uszczelniaczach zaworów. Te ostatnie właśnie bardzo często puszczają olej.

Zablienlie głowicy obowiązkowo, docierka dobrych zaworów lub wymiana uszkodzonych i równiez docierka. No i montaż głowicy ze sprawnym kluczem dynamometrycznym. Spotkałem się z późniejszym dokręcaniem głowicy po niewielkim przebiegu.

Po drodze Wyczyść co się da: przepustnica, EGR, silnik krokowy, odma itd.

Miłych prac. Daj znać jak poszło. Pozdrawiam

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

monisiaa, mam pytanko a przy ciepłym silniku też mocno para wali z wydechu tzn tak że po prostu nic nie widać no i jeżeli w okolicy chłodnicy są wycieki to musiała się rozszczelnić
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

SIWY_OPOLE

Przedstawiciel Regionu
Posty: 1228
Rejestracja: 03 paź 2008, 14:12
Imię: Andrzej
Auto: ZAFIRA A
Silnik: 1,8 16v +lpg X18xe1
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Luboszyce OPO
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: SIWY_OPOLE »

To jest na bank uszczelka pod glowica akurat znam sie na samochodach wiec nie na co czekac tylko wynieniac co do kosztow to jakis miesiac temu mi sie to przydarzylo a obiawy byly takie same ale nie chcialo mi sie tego ruszac wszyskto zrobilem sam czyli robocizna odpada jedynie naprawa glowicy u znajomego zawory 3 go wyniany nowe uszczelniacze planowanie i docieranie plus nowy rozrzad i plyny ok 400 zl ( nie ma to jak wlasny garaz pozdrawiam
Moja geeesssa
Astra GSI SIWY_OPOLE" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ