temperatura, wiatrak sie nie kręci, a rano było wszystko ok.

Blacha

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2008, 22:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

temperatura, wiatrak sie nie kręci, a rano było wszystko ok.

#1

Nieprzeczytany post autor: Blacha »

Witam
wiem ze było mnóstwo postów na temat załączania się wentylatora, temperatury itp...
pojechałem wymyć silnik (poniewaz cieknie i chciałem dokładnie zlokalizować wyciek) jakie było moje zdziwienie kiedy wracając stałem w korku i zobaczyłem że wskazówka jest grubo za połową (czyli 95*C) jadąc dale wskazówka przekroczyła magiczna 100, zatrzymałem sie żeby ostudzic silnik. Wiatrzak nie załączył się dlaczego??? poprawiałem wszystkie wtyczki i nic... czy mycie moglo zaszkodzić??? a i jeszcze jedno znalazłem jakiś post o bezpiecznikach sprawdziłem skrzynke i brakuje mi bezpiecznika nr 22 ( od czego on jest??)

esio_22

Astro-maniak
Posty: 131
Rejestracja: 01 lip 2008, 20:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kołbiel
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: esio_22 »

poprostu moze zbieg okolicznosci, padl wlacznik wentylatora chlodnicy. zdjem z niego kostke i w kostce zewrzyj styki (musisz miec wlaczony zaplon) jak sie wlaczy to wentylator ok. czyli padl wlacznik wentylatora. gdzie on jest? ano gdzies przy chlodnicy wkrecony z jej boku. koszt wymiany ok 20 zł. jak nie wlaczy sie to treba szukac usterki samego wentylatora, moze bezpiecznik, a moze wogule wentylator sie skonczyl...

Blacha

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2008, 22:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Blacha »

Temat można zamknąć, tak to był czujnik. Kupiłem go za 37zł (ale trzeba wiedzieć jaki bo w sklepie pokazali mi 4 rodzaje z rożnymi wtyczkami) wymiana 10zł
Jeszcze raz dziękuje za pomoc!

Tomasz Metalik

Astro-maniak
Posty: 116
Rejestracja: 13 gru 2008, 15:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: opole
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tomasz Metalik »

Witam podepnę się pod temat .

W mojej asterce 1,4 mpi zauwazyłem że podczas gdy silnik jest goracacy i pojawia sie okres jazdy w korkach tj wtedy gdy nie ma duzego nawiewu powietrza z zewnatrz temperatura jest bliska 100 stopni może troche za ale nie osiaga czerwonego pola. ( pomiedzy kreska a czerwonym )

Wentylator - cóz nie wiem czy się załacza czy nie. ( w kazdym badz razie dość pozno ) Troche mnie to niepokoi.
Jak temperatura jest dopuszczalna ? I przy jakiej temperaturze powinnien się załczyć ?

W ksiązce jest napisane ze mozna zrobic sobie bezposrednie załaczenie z akumulatora. Co o tym sadzicie . ? W sumie nie wiem jak za to sie zabrać aby czegos nie popsuć. Schematu elektrycznego nie rozumiem . :-)
"... z myślą o posiadaczach i użytkownikach samochodów, którym nie wystarcza tylko intuicyjne naciskanie pedałów eksploatowanego pojazdu i telefon do służb pomocy drogowej"

electric1988

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 15 wrz 2008, 13:42
Imię: Radosław
Auto: Astra F
Silnik: X14XE
Lokalizacja: Przysucha/Radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: electric1988 »

wentylator powinien sie zalaczyc gdy temperatura dochodzi do 100 C. wiec wszystko jest ok

ODPOWIEDZ