nie działający obrotomierz i brak kontrolki ładowania

Obał

Astro-maniak
Posty: 1065
Rejestracja: 17 lut 2008, 23:00
Imię: Bartek
Auto: Astra F, Mondeo Mk II
Silnik: X30XE, 1,8TD
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Piękne :)
Kontakt:

nie działający obrotomierz i brak kontrolki ładowania

#1

Nieprzeczytany post autor: Obał »

Witam mam taki o to problem ze ostatnimi czasy z dnia na dzien mój akumulator słabł(nowy) więc postanowiłem wymienić regulator napięcia i po to oto zabiegu nie działa obrotomierz nie świeci sie kontrolka akumulatora i nie ładuje;/;/
W czym tkwi problem czyżby to mostek diodowy??
Obrazek

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kola »

Obał, najlepiej zregenerować alternator bo niekiedy sama wymiana regulatora nic nie daje.Sprawdź diody,a jak już będziesz miał go rozebranego dobrze też jest wymienić łożyska,tak dla własnego spokoju.

Awatar użytkownika
dawid75

Astro-maniak
Posty: 1283
Rejestracja: 02 paź 2008, 14:49
Imię: Dawid
Auto: Meriva
Silnik: Z18XE LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: dawid75 »

kolego nie wiem dlaczego nie działa obrotomierz nie powinien mieć z tym nic wspólnego a co do mostka jest taka szansa zobacz czy lampka choć trochę nie żarzy bo przy diodach może tak być a jeśli chodzi o wymianę pomyśl o nowym alternatorze mostek ok 80-100 zł a nowy alternator na allegro już za 180 zł :?: :roll:
Zatrzymał się kierowca na siusiu i mówi do swojego małego:
- Widzisz, jak tobie się chce to ja zawsze staje...

Tece

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 14 paź 2007, 9:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław / Radomsko
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Tece »

hmmm ostatnio miałem podobne objawy. U mnie wyglądało to tak że po uruchomieniu silnika obrotomierz wskazywał 0 musiałem przygazować żeby zaczął pokazywać jak należy. Gdy pokazywał 0 ładowanie 11,2 czyli brak ładowania po przygazowaniu już oki. Nie zauważyłem że podczas odpalania nie świeci mi się kontrolka ładowania. Jeśli też tak masz to sprawdź czy nie masz przepalonej żarówki, jeśli jest ok to pewnie przetarł Ci się przewód. Jeśli jest przerwa pomiędzy alternatorem a żarówką , do alternatora nie dociera sygnał aby ten zaczął ładować, wtedy potrzebuje "kopa" czyt. przygazowania. ;)
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Jimmy->Alan 18->Alan 28->Alan 87->Jackson->PRO520XL

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kola »

Jeżeli się nie mylę to obrotomierz działa właśnie dzięki alternatorowi.Ale na 100% pewny nie jestem.Tak że jak altek nie sprawny to i obrotomierz nie działa.

krzrel

Astro-maniak
Posty: 89
Rejestracja: 08 mar 2008, 18:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rychnowo
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: krzrel »

kola pisze:Jeżeli się nie mylę to obrotomierz działa właśnie dzięki alternatorowi.Ale na 100% pewny nie jestem.
Tak to jest prawda,obrotomierz bierze sygnał z alternatora dlatego jeśli coś ie dzieje złego z alternatorem albo z paskiem to od razu objawia się to nienormalnym zachowaniem obrotomierza ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

To ja jeszcze dodam że to że obrotek bierze sygnał z alternatora to święta prawda (tak jest pewnie w kazdym dieslu) no i na90% jak obrotomierz nie działa to trzeba winić za to diody bo one jakotako odpowiadają za sygnał za obrotek (chyba że jest coś źle podłączone)

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

OBAŁ Czy przed wymianą obrotek działał, a kontrolka gasła?

ODPOWIEDZ