stacyjka daje po zebach rozrusznikowi

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

stacyjka daje po zebach rozrusznikowi

#1

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

witam

czego to jest wina ze przy zapalonym silniku moge krecic rozrusznikiem ????

jakie sa objawy 'konczenia" sie kostki stacyjki ?? czy jest duzy problem z jej wymiana ?

Czy wklad stacyjki <bebenek> z nowym kluczem spowoduje ze auto odpali jezeli mam immobilaizer ? czy musi sie tym zajac szpec od zamków i alarmów ?

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

lupo79 pisze:czego to jest wina ze przy zapalonym silniku moge krecic rozrusznikiem ????
nieczego :D tak jest normalnie w większości aut :D
lupo79 pisze:jakie sa objawy 'konczenia" sie kostki stacyjki ?? czy jest duzy problem z jej wymiana ?
rozrusznik może nie reagować, moga być problemy z odpaleniem autka i ogólnie problemy z łączeniem obwodów które ta kostka zwiera
lupo79 pisze:Czy wklad stacyjki <bebenek> z nowym kluczem spowoduje ze auto odpali jezeli mam immobilaizer ? czy musi sie tym zajac szpec od zamków i alarmów ?
niestety nie odpali :D ale wystarczy zrobić mały myk i będzie ok :D mianowicie - rozbierasz stary kluczyk, wyjmujesz z niego transponder (taka mała czarna kostka) i wkładasz go do nowego kluczyka :D

ale ja polecałbym zrobić coś innego :D ja jak zmieniałem wkładkę w cinquecento to zależało mi żeby wszystkie zamki były na jeden kluczyk :D i dla chcącego nic trudnego :D wymieniałem ją u kolesia który otwiera awaryjnie samochody, dorabia klucze, naprawia zamki itd (tacy z supermarketów to lipa :/ ) - no i koleś rozebrał mi nową wkładkę, powymieniał zapadki na nowe pasujące do starego kluczyka i złożył :D
dzięki temu za 30zł nadal miałem jeden kluczyk do wszystkiego :D - i to warto zrobić :D oni potrafią tak przerobić każdy zamek :D nawet nierozbieralny choć wtedy taka przekładka więcej kosztuje

ODPOWIEDZ