Jak sprawdzic Air Baga

Nitka

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2007, 17:19
Imię: Filip
Auto: Corsa B
Silnik: 1.2 8V
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jak sprawdzic Air Baga

#1

Nieprzeczytany post autor: Nitka »

Witam, male pytanko. Czy mozna jakos sprawdzic czy w samochodzie jest zamontowana poduszka (Kierownica jest z airbagiem + przy schowku tez jest) ale czy da sie jakos sprawdzic co jest w srodku bez rozbijania auta. Przy odpalaniu kontrolka poduchy zapala sie i po chwili gasnie.

Stibur

#2

Nieprzeczytany post autor: Stibur »

To że kontrolka gaśnie to dobrze, tak powinno być. Gorzej jak własnie nie chce zgasnąć. A co do sprwadzenia to nie wiem, jeszcze nigdy tego nie robiłem, ale myśle że powinny być ślady na tapicerce, pęknięcia lub coś w tym stylu. Jeżeli wszystko wygląda tak jakby fabryka złożyła to powinno być ok.

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Stibur, Kontrolka gasnie ale to nie wskazuje ze jest poducha ;) Polacy potrafią ;) Boczek Przyjrzyj sie dokladnie kiedy ona gasnie...kiedy swieci sie dluzej niz wszystkie inne po odpaleniu silnika i dopiero potem gasnie to powinno byc ok ;) A co do uszkodzen na tapicerce to wcale nie musi ich byc a poduchy moze nie byc..Nie wiem jak to spr mechanicznie..moze sie ktos inny wypowie ;) POzdro.

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Czytałem gdzieś, że można to wymacać. Po prostu palec wpada za głęboko, ale na to też jest rada (wsadzają jakieś zaślepki). Najlepiej sprawdzić poduszkę pasażera wyjmując schowek. Wtedy ładnie widać ją na górze (lub nie ;) )
W kierownicy odkręca się śrubki od tyłu kiery.
Warto też zerknąć na napinacze pasów. Wystrzeliwują wcześniej od poduszek.
[External Link Removed for Guests]

JunioR

Astro-maniak
Posty: 3510
Rejestracja: 21 gru 2006, 16:54
Lokalizacja: Lębork
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: JunioR »

jeśli chodzi o znaki na tapicerce to nawet tak nie sprawdzajcie, Człowiek mądry znaczy się POLAK ;) mając autko po dzwonie i wywalonych poduszkach kupuje nowy kokpit :) zaklada i włuala, a czujniki i wskazania na desce rozdzielczej łatwo mozna oszukać przy dzisiejszej technice. Najlepiej właśnie tak jak ktoś pisał po omacku, albo po prostu rozebrać...- w kierownicy można dojść do poduszki, Ty jeszcze nie wiem jak... a samemu jak miałbym to robić to wolałbym najpierw zajechać na kompa i mprzy jego pomocy odlączyć rzekomo istniejącą poduszkę i wtedy się do niej dobierać co by przypadkiem w przypadku jej nie odlączenia elektrycznego nie wystrzeliła mi w twarz z prędkością 324,6 KM/h ;)) pozdrawiam

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

A tak. Faktycznie zapomniałem dodać, że ewentualne (przypadkowe) odłączenie poduszki jest możliwe po wcześniejszym odłączeniu akumulatora i odczekaniu kilku minut, bo rzeczywiście może mieć to opłakane skutki.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ