Dziwne bulgotanie na zimnym silniku???

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no fakt :D prędzej wyleci niż się spali :D masz rację :D

dave85

#12

Nieprzeczytany post autor: dave85 »

w moim przypadku nie bedize to uszczelka pod glowica. jest ona na moje oko w dobrym stanie do tego oleju nie bierze ani grama. Dzisiaj wymieniam ten węzyk o wymienie korek bo to groszowe sprawy

[ Dodano: 2007-06-06, 22:48 ]
u mnie jak narazie po wymianie dwoch wezy od chlodnicy jeden i drugi kolo silnika. Przestalo bulgotac. Spuscilem caly plyn i nastepnie wlalem swiezy. Wszystko sie zalalo. Samochod postal pare godzin i nie bylo nic slychac.. zobaczymy jeszcze jutro rano... jak nie to uszczelka pod glowica czyli ogolnie tragedia... a mialem zakladac gaz we wtorek...

[ Dodano: 2007-06-07, 11:47 ]
Pprzyznam ze po wymianie dwoch nieszczelnych wezy bulgotanie ustapilo w 99%. ten 1% to dlatego ze dzisiaj musialem dolac troszke wody dlatego ze wczoraj cala spuszczalem. bulgotnelem raz minimalnie i juz narazie nic sie nie dzieje. to samo sie tyczy korka od plynu chlodniczego. nie ma juz takiego dlugiego syczenia po odkreceniu... jest tylko standardowy krotki szmer powietrza.. ale to jest juz normalne.

Gość

#13

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Miałem i ja taki motyw z bulgotaniem.I płynu mi ubywało choć wycieków nie mogłem zlokalizować- nic nie kapało i wszystko suchutkie.Ale pewnego dnia doczekałem się kałuży pod autem i stało się jasne,że czas na wymianę pompy.Kosztowała mnie 85 zł i trochę pracy.Teraz nic już nie bulgoce i płynu też nie ubywa.

dave85

#14

Nieprzeczytany post autor: dave85 »

jednak byla to uszczelka pod glowica. poplynelem troche kasy ale przy okazji wymienilem pare innych pierdol. Teraz wszystko smiga a wody nic nie ubywa.

Tigerr

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 06 maja 2007, 10:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Tigerr »

mi "spalal" plyn chlodzacy, objawy to ubywanie płyny w zbiorniczku przy równoczesnym braku widocznych wycieków, a także biały kolor spalin- widoczny szczególnie przy odpalaniu zimnego silnika (np. po nocy) Wymieniłem uszczelke pod głowicą i problem znikł:)

nemo161

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 sty 2007, 16:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: nemo161 »

U mnie też bulgotał (X16SZR) gdy był silnik zimny np.po nocy i gdy się nagrzał wszystko mijało okazało się,że to wina świec zapłonowych po wymianie jak ręką odjął.

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wencik »

nemo161 pisze:wina świec zapłonowych
yyy?? jest na to jakieś rozsądne wytłumaczenie ? chętnie poczytam
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ