skacząca temperatura pomóżcie

Paweł84K-ce

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KAtowice
Kontakt:

skacząca temperatura pomóżcie

#1

Nieprzeczytany post autor: Paweł84K-ce »

witam mam problem z wskaźnikiem temperatury, nikt nie poruszał na forum takiego tematu bo sprawdzałem a zatem po nagrzaniu silnika po ok 2-3km wskaźnik temp. nagle idzie na pozycje 110st. czyli max. Póxniej spada do zera i tak sobie faluja tam i spowrotem przy róznych prędkościach. Wszystko się stało po tym jak wymieniłem licznik na licznik z obrotkiem oczywiście ten sam model. Jak to się stało to podłączyłem stary licznk bez obrotka i dalej to samo wskaźnik temp. faluje jak głupi. Termostat i pompa wody zmieniona była 2miesiące temu, czujnik temp., na termostacie wymieniłem wczoraj i dalej to samo. Jak dotknąłem wsuwką od czujnika do silnika to pokazał max. temp., czyli czujnik jak i przewód jest dobry. I dalej niewiem co to może być może ktoś sie zna na tym i mi podpowie. Aha kosteczke małą czarną na liczniku z trzema nóżkami tez podmieniałem i nic. Jestem już zielony i niewiem gdzie szukać. Auto się nagrzewa normalnie wentylator sie włącza więc niewiem co jest grane, nawet styki od kostek licznika wyczyściłem i nic nie pomogło. Pomóżcie prosze

marian paszek

Astro-maniak
Posty: 3585
Rejestracja: 12 lis 2007, 7:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: bydgoszcz
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: marian paszek »

Paweł84K-ce, czy wskaznik paliwa rowniez faluje .skad wzioles stabilizator na podmiane . obejrzyj jeszcze raz caly obwod od czujnika do wskaznika lacznie ze sciezkami na foli tablicy . szukaj przetartego kabelka . czy licznik zmieniales na odlaczonym aku ? po zmianie obrotomierz rowniez falowal czy pokazywal ok?

[ Dodano: 2008-12-05, 07:54 ]
stabilizator zle szukales . jest tego na tony.
marpas 1954

ja37

V.I.P.
Posty: 6063
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 129 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Paweł84K-ce pisze:Jak dotknąłem wsuwką od czujnika do silnika to pokazał max. temp., czyli czujnik jak i przewód jest dobry.
Weź pod uwagę, że ten przewód może gdzieś dotykać do masy.
Silnik się rusza na łapach i wtedy może zwierać do masy i pokazuje 110*.
Druga sprawa - takie zachowanie czujnika może wskazywać na popsutą uszczelkę pod głowicą, nie masz kłopotów z ogrzewaniem?

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

pozwolicie ze sie podepne.... z tematem

[External Link Removed for Guests]

bo mam to samo ze wskazowka od Temperatury i tez jestem zielony...

Paweł84K-ce

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KAtowice
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Paweł84K-ce »

koledzy obrotomierz działa normalnie, ogrzewanie działa super oleju nie bierze płynu też nie. jak wskazówka temp. jest na maksie i dodaje lub ujmuje gazu (zmniejszam, zwiększam prędkość) to wtedy wskaóka chodzi tam i z powrotem. termostat wymieniony. Kabelek od czujnika prowadziłem pezpośrednio do licznika i też to samo. Na starym liczniku bez obrotka też sie dzieje to samo. Zobacze może to masa w kostce albo coś cewka szwankuje.

Krzysiek11

Astro-maniak
Posty: 110
Rejestracja: 28 gru 2007, 18:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Leszczyny
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek11 »

A jak zachowuje się wskaznik poziomu paliwa?

Paweł84K-ce

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: KAtowice
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Paweł84K-ce »

niemam baku paliwa :m więc skazówka leży :m

[ Dodano: 2008-12-06, 19:03 ]
a więc koledzy wskazówka znów dobrze pokazuje. Powodem był jednak czujnik temperatury co jest dziwne bo kupiłem nowy kilka dni temu. Dzis tez kupiłem juz 3 czujnik i jednak trafiłem na dobry. Pierwszy się zepsuł, drugi kupiłem już uszkodzony a 3 działa. Więc DAMIANO działaj ze swoim czujnikiem i wymieniaj. Aha sprawdz sobie też kabelki które są przykręcone do uchwytu alternatora. Z tyłu silnika przy kolektorze ssącym po lewej stronie przy zbiorniczku spryskiwaczy. Ja miałem usyfione i zaśniedziałe to wyczyszczenie tez mogło pomóc czujnikowi. Sprawdz te dwie rzeczy a jestem pewny na 90% że będzie znów pokazywał dobrze wskaźnik. Daj znac co zdziałałeś.

wojtekziolo

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 16 sty 2009, 19:38
Imię: Wojciech
Auto: Astra f (C16NZ)
Silnik: 1.6 (55kW)
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wojtekziolo »

gdzie się montuje czujnik temperatury na zegary
Byle do przodu

tombog

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 gru 2008, 19:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: tombog »

ciekawe czy kupowałeś czujniki oryginalne czy zastępcze odpowiedniki oryginalnych??

ODPOWIEDZ