Jak sprawdzić stan paliwa, gdy wskaźnik nie działa?

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Damiano doskonale wiem w czym tkwi twój problem ponieważ również śledzę twój temat poprzedni. Spróbuj zrobić tak jak mówie, jeśli ostatecznie będziesz musiał dojść ile paliwa masz w baku. Jednak twój problem tkwi w podłączeniach licznika i tego będę sie trzymać. mogła zawinąć ci się w jakiś sposób folia na liczniku lub pęknąć ścieżka na tej folii i licznik najnormalnej w świecie głupieje.
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

wiec napisze tak licznik wyjalem dwa dni temu i wszystko przejzałem !!!!!! folia wyglada okej.... przeczyscilem wszystko i wogole... dowiedzialem sie za to ze brakuje mi masy a jak nacisne na hamulec to masa jest i wskaznik zaczyna pokazywac prawde ;-/// tzw "uciekajaca masa w oplach" tylko gdzie jej szukac????

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Masa zwykle przykręcona jest do budy, ale o tym zapewne wiesz. poszukaj za licznikiem i w słupku od strony kierowcy i pasażera pod plastikiem progowym. Na pewno jeszcze coś znajdziesz w okolicach akumulatora. U mnie do akumulatora poprowadzone są 2 kable pod -
jeden idzie na rozrusznik a drugi cieńszy chowa się gdzieś w wiązce. Nie dochodziłem gdzie idzie bo nie mam takiej potrzeby.
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Blacha

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2008, 22:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Blacha »

a że tak z innej beczki zapytam
wskaźnik działa, ale chyba ni rezerwa nie świeci...
tzn jak przekręcę kluczyk świeci sie chwilkę ale potem gaśnie, wskazówke mam juz na dole czerwonego a rezerwa sie nie świeci czy to normalne? czy moze zaświeci się jak będzie całkiem na dole?

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Blacha W samochodach rezerwa rezerwie nie jest równa. U mnie na przykład starcza na 100km spokojnej jazdy a u sąsiada kiedy zapali się rezerwa nie może przejechać więcej jak 20...

Jeśli zapala ci się podczas startu, oznacza to że czujnik jest dobry tylko z jego ustawieniem coś nie fifi. Ewentualnie masz inne wyskalowanie, jak to u niektórych forumowiczów już bywało i z tego powodu jest jak jest. Pozdrawiam!
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

ODPOWIEDZ