Szarpie, chleje, miga - co mu jest?

konradl

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2007, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: konradl »

Postanowiłem dzisiaj samodzielnie odczytać kody błędów, chociaż jak wcześniej pisałem mechanik podłączał kompa i nic nie wykrył (co za patałach !!!) i wyszło mi 17 - wtryskiwacz. Jakieś info co należałoby z tym zrobić?

[ Dodano: 2007-06-09, 21:49 ]
Już znalazłem w sieci instrukcję wymiany/czyszczenia, ale sam to ja się za to nie zabiorę. Wstawię do mechaniora, niech od razu wyczyści przepustnicę, krokowca i zaślepi EGR. Dam znać, czy naprawiłem usterkę.

Gość

#12

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Kup "nowy" gaźnik z wtryskiem.. Koszt około 70 zł i częsci zostaną.. :)

konradl

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2007, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: konradl »

Speed pisze:Kup "nowy" gaźnik z wtryskiem.. Koszt około 70 zł i częsci zostaną.. :)
Jak to gaźnik? Wyjaśnij, bo nie chwytam.

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Ty,kierownik-mowilem Ci zebys nie ladowal kasy w to auto,jak i tak niedlugo kupisz nowa Asie z salonu! :lol:

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Jest to gaźnik z wtryskiem.. tylko inaczej zbudowany niż tradycyjny gaźnik.. Zdejmi górną osłone to zobaczysz jak wygląda to z góry :)

konradl

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2007, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: konradl »

voytec pisze:Ty,kierownik-mowilem Ci zebys nie ladowal kasy w to auto,jak i tak niedlugo kupisz nowa Asie z salonu! :lol:
Już mnie tak ta moja Astra nr 2 wk... :evil: , że się chyba przerzucę na Golfa (właśnie w czerwcu nowy Variant ma wejść).

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

konradl pisze:Postanowiłem dzisiaj samodzielnie odczytać kody błędów, chociaż jak wcześniej pisałem mechanik podłączał kompa i nic nie wykrył (co za patałach !!!) i wyszło mi 17 - wtryskiwacz. Jakieś info co należałoby z tym zrobić?

[ Dodano: 2007-06-09, 21:49 ]
Już znalazłem w sieci instrukcję wymiany/czyszczenia, ale sam to ja się za to nie zabiorę. Wstawię do mechaniora, niech od razu wyczyści przepustnicę, krokowca i zaślepi EGR. Dam znać, czy naprawiłem usterkę.
Jeżeli pokazało Ci błąd wtryskiwacza, to chcesz robić te inne rzeczy?
Mam podobne objawy do Ciebie, ale nie pokazuje mi błędów, nie gaśnie i jeszcze tyle nie pali.
U siebie jestem pewny, że to wtryskiwacz mi leje. Zdjąłem obudowę z wtrysku i na wolnych obrotach zbiera się co najmniej milimetrowa warstwa paliwa na przepustnicy, a po ściankach ścieka.
Patrzyłeś na to u siebie?
[External Link Removed for Guests]

konradl

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2007, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: konradl »

Sam nie czuję się na siłach.
Na razie zalałem V-Power i jest znacznie lepiej, tzn. błąd się nie włącza i równiej chodzi. Zobaczę, może się przeczyści. Na razie wstrzymuję się z naprawami, ale dzięki wszystkim za pomoc.

[ Dodano: 2007-06-18, 21:30 ]
Słuchajcie, jednak źle odczytałem kod błędu. Nie jest to 17 (wtryskiwacz), jak pierwotnie myślałem, a 0170 - skład mieszanki za bogaty/za ubogi. Może teraz ktoś będzie miał jakieś sugestie?

ODPOWIEDZ