1.7 TDI Isuzu - osiągi

Awatar użytkownika
zordon

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2008, 18:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok Zielonej Góry
Kontakt:

1.7 TDI Isuzu - osiągi

#1

Nieprzeczytany post autor: zordon »

Planuje zakup astry rocznik 1995, 3 drzwiowa, silnik 1.7 TDI Isuzu 82KM. I tutaj pytanie do posiadaczy i znawców, czy ten silnik zapewni mi w miare dynamiczną i sprawną jazdę? Nie jestem demonem prędkości, ale zostawanie na światłach za polonezami też mi się nie podoba. Lubie sprawną i dynamiczną jazdę? pozdrawiam

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Jak jest wszystko z silnikiem ok to spokojnie daje radę. Ten silniczek ma całkiem niezły moment obrotowy i to przy niedużym zakresie obrotów. Wg mnie na miasto mocy starcza.
Na pewno jest mocniejszy niż niejedna astra f 1,6 16V o mocy 100KM mogę też śmiało powiedzieć że jest dynamiczniejsza niż astra g z silnikiem 1.4 16V o mocy 90KM

Mało tego to w pompie wtryskowej masz śrubkę regulacji dawki paliwa po której rozkręceniu astra do 3 biegu idzie równo z 2 litrową astrą o mocy 115koni w budzie kombi :D

[External Link Removed for Guests]

Z taką mocą jak na wykresie moja astra ma 12,32sek do setki a dystans 1/4mili robi w 18,87sek :D - Jak widać na wykresie z astrą było coś nie tak bo powinna być mocniejsza :D Po regulacji pompy wtryskowej odzyskała swoją moc i moment przez co teraz ciągnie nieźle z samego dołu i zrobiła się bardziej elastyczna. (Tam gdzie na wykresie są dorysowane kreseczki tam powinna przebiegać linia wykresu, u mnie było coś nie tak dlatego tak wyszło)

Podsumowując mogę z czystym sumieniem napisać że zdrowe isuzu deklarujące się swoją fabryczną mocą jest naprawdę dynamicznym autkiem i bardzo przyjemnie się nim jeździ po mieście :D no i też potrafi pokazać pazur :D

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tronik »

zgadzam się w 100% z JOszim, bardzo przyjemne auto, a tak gwoli ścisłości ten silnik to nie TDI tylko TD ;)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

w 95 to już TDS ;)

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: tronik »

JOszi, a ta zmiana w nazewnictwie z TD na TDS ma jakieś podstawy mechaniczne, czy po prostu dodanie tylko eSki? :)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

i tak i tak :D
przedliftem ten silnik miał fachowe oznaczenie 17DT a po lifcie X17DT :D ogólnie było parę zmian typu filtr przeniesiony z kolektora na nadkole, usunięcie puszki rezonansowej, wprowadzenie innego typu termostatów, inne świece żarowe i tam takie bajerki :D - ogólne poprawki silnika

Damiano

Astro-maniak
Posty: 400
Rejestracja: 06 sty 2008, 20:08
Imię: Damian
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 dCi 130 km
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sławków
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Damiano »

ja jestem Panowie straaaaasznie zadowolony z mojego TDSika ;-)))))) i bede nim jeżdził dłuuuuuuugo az mnie bedzie stać na astre III bo dwójka jest beeee a widac wyrażnie ze III jest robiona w lini naszej eFki ;-))) a powiedzcie mi jedno ile wasze TDSy pojda max bo mnie kumpel chyba bajeruje ze przy 150 on ma jeszcze 2 cm luzu na pedale a mi moja max poszła 170... i to ledwo ledwo...

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

Damiano ja moim kobiczkiem poszedłem jakieś 183-4 wedłóg licznika nawi pokazała 171 więc sam sobie odpowiedz która z tych prędkości jest prawdziwa :) jak jechałem na nawi 130 A4 do Wrocławia to na "licznikach" nad drogą kazał mi zwolnic licznik wtedy pokazywał około 140 :)
W życiu piękne są tylko chwile...

Cobrettii

Astro-maniak
Posty: 950
Rejestracja: 03 paź 2007, 16:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płock/Gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Cobrettii »

jachim2570, Co do licznika standardowo zawyza koło 10 km/h i to co navi pokazywała jest raczej wiarygodne ( był o tym topic )

Ja swoim DTL-em pociągnołem 150-160 z czego ze wzgledu na wlasne bezpieczeństwo dalej nie ciągnołem a coś mógł dodać ale to taka mała dygresja.
[External Link Removed for Guests]

jachim2570

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:16
Imię: Paweł
Auto: Volvo 855
Silnik: 2,5 TDI/140KM/290Nm
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: jachim2570 »

Cobrettii, wiem że był topic bo czytałem :) coś się też wcześniej tym interesowałem. Ja swojego raz pociągnąłem i nigdy więcej... w końcu to śmierć, nie ja, jeździ szybko :D
Pozdrawiam!
W życiu piękne są tylko chwile...

ODPOWIEDZ