Koniec silnika

mihau

Koniec silnika

#1

Nieprzeczytany post autor: mihau »

Niestety mój silnik prawdopodobnie skończył żywot.
W ubiegłym tygodniu zauważyłem znaczny ubytek oleju, 1/4 litra dziennie (dolewałem przez 2 dni). Silnik wrecz pływał w oleju. Wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów i ubytki znacznie zmalały. Pojechałem z tym do mechanika, który "opiekuje" sie moją asterką. Polecił zalać olej na 3/4 miedzy min a max, przejechac ok 200 km i sprawdzic poziom. Po 220 km na bagnecie jest równiutko poziom minimalny. Dodam tez, ze asterka bardzo sie grzeje, po małej rundce po miescie temp silnika to 100 stopni (praktycznie po kazdej przejazdzce włacza sie wentylator), nie trzyma obrotów na jałowym i w ogole jest kicha.
Diagnoza mechanika- silnik do remontu

Nie wiem czy warto go remontowac, nie ma rewelacyjnych osiagów wiec prawdopodobnie bedzie wymuszony swap

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: chiken »

no to faktycznie silnik kończy swój żywot. powiedz kolego ile kosztuje taki remoncik, że tak zapytam z ciekawości
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

mihau

#3

Nieprzeczytany post autor: mihau »

Ile dokładnie kosztuje to nie wiem, ale bardziej opłaca sie wymienic silnik na nowszy. Zwłaszcza, ze jak pisałem rewelacyjnych osiągów autko nie ma. W planach jest x18xe -minimum :-)

ODPOWIEDZ