Przygasanie kontrolek !!

Gość

Przygasanie kontrolek !!

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam !
Mam mały problem i od razu sorry za "laickie" nazywanie niektórych podzespołów :D

Dokładniej chodzi mi o to, że wczoraj jak wszedłem do auta to miałem taki objaw, że jak wsadziłem kluczyk i przekręciłem to kontrolki nie świeciły...
Włączyłem migacz i normalnie "mrugało"...
Wpadłem na pomysł, żeby spróbować mimo to odpalić auto. Odpalił bez problemu, ale od momentu odpalenia zaczęły się lekko świecić kontrolki od ręcznego i akumulatora, zaś temperatura silnika i poziomu paliwa wogóle się nie podniosły...

Po kilku minutach jazdy postanowiłem wyprobować jeden wałek , a mianowicie uderzyłem lekko w tą "kopółkę" gdzie jest stacyjka i dioda od alarmu i odziwo kontrolki zaczęły normalnie świecić, lecz po kilku wybojach na drodze znowu zgasły...

Czego to może być wina ??
Mogę sam to jakoś sprawdzić i usunąć usterkę ?? bo szczerze to boje sie, że jak np. zdejmę tą kopółke czy coś to mi poduszka powietrzna wywali :)... chyba, że to nie jest możliwe ?

Po mojemu to goście którzy zakładali mi alarm coś pokopali i teraz coś zwiera ..

Byłbym wdzięczny za rady !!
Pozdrawiam

ja37

V.I.P.
Posty: 6033
Rejestracja: 22 gru 2006, 15:18
Imię: Grzesiek
Auto: Astra H
Silnik: Z20LEH+ & Z18XEx2
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 129 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: ja37 »

Albo wina leży w stacyjce, albo faktycznie alarmowcy, jak się wpinali w + po stacyjce nie złączyli dobrze przewodu.
Przeleć się po przewodach alarmu, może znajdziesz złe połączenie.

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Zdejmij ta obudowę stacyjki i popatrz na przewody bo prawdopodobnie gdzieś Ci kabelek od kontrolek niekontaktuje, poruszaj kablami na zapłonie włączonym i popatrz kiedy Ci kopntrolki zaczną mrugać. Jak będą mrugać to znaczy że któryś z tych kabli Ci nie kontaktuje. Przylutuj go dobrze i ma być.

ODPOWIEDZ