Zatkany wąż idący od pokrywy zaworów

meserter

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 24 paź 2007, 18:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Zatkany wąż idący od pokrywy zaworów

#1

Nieprzeczytany post autor: meserter »

Koledzy dziś przyjrzałem sie lepiej mojemu silnikowi (X16sz) i zauważyłem że przewód na zdjeciu zaznaczony czerwonym kolorem jest zatkany. Ściągnąłem go, przeczyściłem i zauważyłem ze po drugiej stronie gdzie nachodzi ten wąż (czyli tam pod wtryskiem) jest też zapchany ten kruciec na który nachodzi. NIby to wyczyściłem, przepchałem ale pewności nie mam czy całkowicie jest drożny (wewnątrz tego wtrysku). Powiedzcie mi do czego to służy i jakie mogą być konsekwencje zapchanego przewodu??

PS. Zdjecie jest z silnika 1.4 ale chodzi o ten sam wąż..

[External Link Removed for Guests]

stefan613

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 08 gru 2007, 9:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: stefan613 »

Ten przewod o którym mowisz jest to tzw. "Odma" ma za zadanie odpowietrzać pokrywe zaworów, zapycha sie przywaznie szlamem olejem i odpadającym nagarem..

niedrozna odma moze spowodować nierówne i falowane obroty biegu jałowego w moim przypadku tak było, oraz wydmuchaniem uszczelki pod zaworami (klawiatura)
koszt wymiany uszczelki jakies 9zł + robota własna :) W moim busie boxer 2.5 niesprawna zapchana odma powodowała ze do filtra powietrza dostawał cofał sie olej.. W astrze tego niezaobserwowałem..

nawiń na druta szmate i udroznij :)
1. Astra F 1.4 (NIEBIESKA)
2. Vectra A 2.5 V6 (ZŁOTA)
3. VECTRA A 2.5 V6 (ZIELONA)
4. ASTRA F 1.6 (Kolor niewiadomo do końca)

tynium

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2008, 11:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tynium »

Jesli odma jest nie drozna to nadmiar gazow z silnika nie am gdzie uciec i moze to miec bardzo zle konsekncje m.in. ze silnik zacznie sie pocic.
czyszczenie to nie problem nie filozofujmy zdejmi caly waz drut szmata i jedziesz wyciorem na koniec przeczysc tez wylot odmy zsilnika takze puszke nad monowteyskiem(plastikowo) i pewno sam wtrysk tez bedzie upitolony
FSO Syrena 104 '67
Astra '95 1.6 LPG - użytkowe kombi

ODPOWIEDZ