Rozwaliłem silnik?

Awatar użytkownika
hapat

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2008, 17:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Rozwaliłem silnik?

#1

Nieprzeczytany post autor: hapat »

Jadąc w wigilię do niemiec z rodziną w pewnym momencie wysiadło mi ogrzewanie. Zatrzymałem się żeby sprawdzić co jest grane, okazało się że nie ma płynu w chłodnicy. Nieświadom niczego, po prostu dolałem 3l wody. Po 300km zatrzymałem się na parking i zobaczyłem, że znowu nie ma wody,dolałem jeszcze litr. Po przyjeździe na miejsce zgasiłem silnik. Jest 2 dzień świąt - poczytałem trochę na forum i się przestraszyłem. Na chwilę obecną auto nie odpala (nie kręci rozrusznik) w silniku masło (woda+olej). Rozumiem, że poszła uszczelka pod głowicą. Czy zatarłem silnik?.. Ile kosztuje naprawa czegoś takiego (orientacyjnie). Kurde, auto miało najechane 120000km nigdy się z nim nic nie stało tak poważnego.

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Frost »

hapat, jeśli silnik tzn rozrusznik obraca wałem itp to nie zatarłeś ale jak wał stoi w miejscu to możesz mieć problem przypuszczam ze wystarczy ci wymiana uszczelki z planowaniem głowicy no i przepłukanie miski olejowej itp z masla jakie tam może być i wlanie swierzutkiego oleju i płynu do chłodnic :m hmm ceny to tak na polskie
uszczelka 50-100zl
olej tl okolo 70zl
planowanie około 100 zl
płyn chłodniczy 25zl
około 300 zl pod warunkiem ze inne uszczelki będą ok
a przypuszczam że dojdą ci uszczelka miski olejowej i kapy zaworowej teraz nie pamiętam cen tych uszczelek

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

frost pisze:hapat, jeśli silnik tzn rozrusznik obraca wałem itp to nie zatarłeś ale jak wał stoi w miejscu to możesz mieć problem przypuszczam ze wystarczy ci wymiana uszczelki z planowaniem głowicy no i przepłukanie miski olejowej itp z masla jakie tam może być i wlanie swierzutkiego oleju i płynu do chłodnic :m hmm ceny to tak na polskie
uszczelka 50-100zl
olej tl okolo 70zl
planowanie około 100 zl
płyn chłodniczy 25zl
około 300 zl pod warunkiem ze inne uszczelki będą ok
a przypuszczam że dojdą ci uszczelka miski olejowej i kapy zaworowej teraz nie pamiętam cen tych uszczelek
planowanie około 100 zl :shock: Skąd ta cena w katowicach to koszt około 50 zl
i zapomniałes o robociznie pewnie ze 3 stówy albo wiecej zalezy na kogo trafisz :m

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Frost »

AndrewB, planowanie podałem cenę około 100 zl czyli może być 70 a może być 80 zależy od zakładu nie patrz na to bo kolega morze nie będzie robił w Katowicach tylko gdzieś indziej weź pod uwagę ze mieszka we Wrocku i różnice cen a robocizny nie pisałem bo liczyłem na to ze kolega się z sam za to zabierze :m :m

Awatar użytkownika
hapat

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 25 gru 2008, 17:48
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: hapat »

Na razie to się martwię jak przywieść auto do Polski, cena naprawy, eh, ten silnik byl świetny, zero wycieków, palił mało nie brał oleju wcale. Teraz nie odpala, nawet rozrusznik nie kręci. Co do naprawy we własnym zakresie, hehe, co najwyżej koło umiem wymienić razem z klockami hamulcowymi..

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

hapat pisze:Na razie to się martwię jak przywieść auto do Polski
Jeżeli mogę Ci coś doradzić to masz w sumie 3 opcje:

1. Sztywny hol i jazda. - tanio ale męczące i trzeba kombinować z rozładowującym się aku (zamieniać w autach akumulatory na jakiś czas)
2. Wysłać po autko laweciarza (koszt ogomny)
3. Skołować autko z hakiem i wypożyczyć sobie lawetę (przyczepka-laweta) - koszt wypożyczenia np u mnie w mieście to 60zł za dzień - tylko trzeba pamiętać że jak zestaw pojazdów przekroczy 3,5tony to trzeba się ustosunkować do przepisów dla takich pojazdów

Firek

Astro-maniak
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Firek »

Co do tego że rozrusznik nie kreci to moze spróbuj wykrecic świece i wtedy zakręcic rozrusznikiem(w któryms cylindrze moze byc tyle płynu-wody, ze nie da sie przekręcic rozrusznikiem).
Co do zwiezienia do kraju, jak na holu to tylko lipnie bo drogami bocznymi gdyż po autostradzie nie wolno holowac.
Laweciarz drogo, więc najlepiej bybyło pójśc za 3 propozycja kolegi JOsziego, najmniejszy koszt i w miare szybko.

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

JOszi pisze:Sztywny hol i jazda. - tanio ale męczące i trzeba kombinować z rozładowującym się aku (zamieniać w autach akumulatory na jakiś czas)
Nie dam sobie glowy uciac, ale jesli auto jest juz w Niemczech to na autobahnie jest calkowity zakaz holowania aut :roll:

Co do awarii. Wiesz cos sie dzialo z plynem ze uciekal? Zwiewal poza auto czy wpadal do oleju ( jaki jest jego poziom)?
Nie obserwowales wskazowki temperatury? Bo przy ubytku wody wskazanie powinno od razu sie podniesc. Jesli dlugo jechales bez plynu to moze sie okazac ze naprawa samej uszczelki to jest tylko czesc remontu. Mogles rowniez zatrzec sam silnik - a wtedy to juz grubsza sprawa :roll:
Rozumiem ze po dojechaniu na miejsce zlales wode ktora wlales do silnika? Lub dolales normalnego plynu chlodniczego? Bo jesli masz sama wode w ukladzie to przy obecnych temeraturach ona zamarznie :roll: A wtedy bron boze krecic silnikiem!
Co do kosztow samej uszczelki to zalezy to silnie od miejsca gdzie bedziesz to robil.
Sama robocizna bedzie sie wahac od 200 do 400zl. Do tego planowanie (~60zl), uszczelka, plyny itd itd Zatem nie jest to malo. Krotko jednak mowiac...bez dokladnego obejrzenia silnika i zrzucenia glowki nic sie nie da powiedziec.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Awatar użytkownika
Frost

Administrator
Posty: 3214
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:30
Imię: Przemek
Auto: Opel Astra F
Silnik: ...1.6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Frost »

Marys pisze: Krotko jednak mowiac...bez dokladnego obejrzenia silnika i zrzucenia glowki nic sie nie da powiedziec.
Zgadza się :m można ino tysiące też wysuwać :m :m

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Na autobanie można holować auto tylko do najbliższego zjazdu :/
B+E laweta i jazda ... bo inaczej się nie opłaca....

Ja za remont silnika po wydmuchanej uszczelce pod głowicą w warsztacie zapłaciłem 950zł....

To trzeba całą górę silnika ściągnąć ,a mechanicy się cenią...

Jak chcesz to mogę Ci znaleźć szczegółową rozpiskę ceny poszczególnych czynności i części...

Ale ja tak dużo tym silnikiem nie przejechałem z walniętą UPG... jak Ty tyle klocków zrobiłeś.... to może nie ma już co zbierać, bo jak masz wode w silniku to tak jak by silnik nie miał smarowania :/

[ Dodano: 2008-12-26, 12:53 ]
tłoki spuchną i koniec :/
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ