Toczenie tarcz, czyszczenie zacisków.

kdslawek

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2008, 10:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice tarnowa
Kontakt:

Toczenie tarcz, czyszczenie zacisków.

#1

Nieprzeczytany post autor: kdslawek »

witam , szukalem na forum ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania, czy oplaca sie toczyc tylne tarcze?? czy lepiej kupic nowe, koszt toczenia to pewnie kolo 30-40 za sztuke a nowe juz kolo 100 za komplet, mam sie wziac za wymiane klockow i tarcz i przy okazji wyczyscic zaciski, czym proponujecie je wyczyscic?? sa jakies srodki, czy mechanicznie?? nie chcialbym zdejmowac ich z auta bo pozniej odpowietrzanie i inne pierdoly , co myslicie ??
Ostatnio zmieniony 28 gru 2008, 17:45 przez kdslawek, łącznie zmieniany 1 raz.

snoise

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 18 cze 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Strzyżów
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: snoise »

Witam Zacnych i Szanownych

Toczenie "przetaczanie" tarcz owszem jest dopuszczalne, ale jeśli są na tyle grube że po toczeniu nie Pokonasz grubości minimalnej. Jest trochę na ten temat w "Sam naprawiam". Podane są minimalne wymiary dla traczy wentylowanej i nie wentylowanej.
Jeśli Chcesz się w to bawić udaj się o dobrego tokarza lub warsztatu.

Sam to przerabiałem w swoim wozie (własna tokarnia) i było ok do czasu założenia gównianych klocków firmy "Super Hiper Extra Power" i szlag trafił tarcze. Najnormalniej pokrzywiło je. Klocki były za twarde i po dobrym zagrzaniu hampli poprostu pogięło tarcze. Ponowne toczenie nie przyniosło poprawy. Nowe tarcze (Febi) i wymiana klocków Roadhouse (stary LUK).
Wszytko przy robocie (zaciski itd) pięknie i delikatnie wyczyściłem miękką mosiężną drucianką, odrobinkę grafitu w prowadniki i jazda. Narazie wszystko pięknie się sprawuje. Po zagrzaniu kolcków auto staje miejscu.

Myślę że mój zestaw Febi + Roadhause jest udany i cenowo i jakościowo - sklep FullCar w Boguchwale (pod Rzeszowem).

Miłego naprawiania hamulców. Pozdrawiam PAPA

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Osobiście wolałbym wymienić tarcze na nowe, ale to zależy już od Ciebie co zrobisz, tarcze jeżeli masz wentylowane powinny mieć min. grubość 22mm, poniżej tej wartości lepiej już kupić nowe tarcze.

ODPOWIEDZ