wymiana płynu hamulcowego - jak to zrobić ???

piciu

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2008, 20:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

wymiana płynu hamulcowego - jak to zrobić ???

#1

Nieprzeczytany post autor: piciu »

Witam :) szukałem i nie znalazłem nic jak wymienić płyn hamulcowy ;/ tylko piszę jak odpowietrzyć a nie jak wymienić. Jak by ktoś wiedział to prosił bym żeby napisał jak się wymienia płyn hamulcowy. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Zrzut z Etzolda
[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
SAAB, born from jets, killed by assholes

Usunięty użytkownik 3235

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Ja odciągnąłem strzykawką płyn ze zbiorniczka, prawie do dna. Uważałem tylko żeby na samym dnie ciut pozostało. Zalałem nowym do max i pojeździłem tydzień. Po tygodniu zrobiłem znów to samo, bo widać było, że stary płyn zmieszał się z nowym. I tak jeszcze po kolejnym tygodniu powtórzyłem zabieg. W tej chwili minęło już ok. 1 miesiąca i płyn w zbiorniczku czyściutki, a był ciemny (jak kolor mocnej herbaty)

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Ja jak wypuściłem płyn to potem miałem problem z odpowietrzeniem bo nie mogłem odkręcić odpowietrzników :/

Dasdasieq

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 20 paź 2008, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: go przywialo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dasdasieq »

przy tej zabawie uwazac zeby nie zapowietrzyc agregatu ABS bo sie wtedy cuda dzieja

Usunięty użytkownik 3235

#6

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Właśnie dlatego najbezpieczniej jest zrobić jak napisałem wyżej. Tak czy siak nowy płyn ze zbiorniczka pójdzie w obieg, zmiesza się ze starym i operację można powtórzyć. Ja powtórzyłem dwa razy i jest już czysty płyn w zbiorniczku. Jeszcze zostało mi nowego płynu w butelce także jak jeszcze raz powtórzę zabieg to będzie super

piciu

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 05 lis 2008, 20:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: piciu »

ok dzięki wielkie jakoś sobie poradziłem ;p a zrobiłem tak jak mi napisał andrew088 :)

kazik70

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin (Łęczna)
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kazik70 »

Tak z ciekawości, ile kosztuje zmiana płynu u mechaników?

Kinio

Astro-maniak
Posty: 342
Rejestracja: 07 cze 2008, 15:20
Imię: Piotr
Auto: Astra F / Scenic
Silnik: C14NZ / 1,6
Lokalizacja: LUBLIN

#9

Nieprzeczytany post autor: Kinio »

Ja to robię tak: podnoszę auto na kobyłki i zdejmuję koła, następnie odkręcam wszystkie odpowietrzniki i otwieram zbiorniczek, czekam aż grawitacyjnie płyn spłynie (trochę to trwa), następnie zalewam świeży płyn i czekam aż sam grawitacyjnie zacznie wyciekać przez odpowietrzniki, wtedy je zakręcam, dopełniam zbiorniczek na full i zaczynam odpowietrzanie od najdalszego koła od pompy hamulcowej i tak po kolei wszystkie koła. Robię tak od 17 lat i zawsze wszystko jest ok, nigdy nie miałem problemu z hamulcami.

[ Dodano: 2009-01-12, 21:24 ]
analyzer64 pisze:Ja odciągnąłem strzykawką płyn ze zbiorniczka, prawie do dna. Uważałem tylko żeby na samym dnie ciut pozostało. Zalałem nowym do max i pojeździłem tydzień. Po tygodniu zrobiłem znów to samo, bo widać było, że stary płyn zmieszał się z nowym. I tak jeszcze po kolejnym tygodniu powtórzyłem zabieg. W tej chwili minęło już ok. 1 miesiąca i płyn w zbiorniczku czyściutki, a był ciemny (jak kolor mocnej herbaty)
W ten sposób wymieniłeś płyn miedzy zbiorniczkiem a pompą hamulcowa tylko, a dlatego że układ hamulcowy nie jest obiegiem.
[External Link Removed for Guests]
"Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem"

kazik70

Astro-maniak
Posty: 61
Rejestracja: 08 lut 2008, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin (Łęczna)
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kazik70 »

Nie mam garażu, dlatego pytam ile mechanicy za to biorą. Może nie warto się w zime samemu męczyć :?:

ODPOWIEDZ