skrzynia automatyczna - nie mogę ruszyć z miejsca.

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

250zl duzo.. W mojej astrze - 1.6 16v u kilku mechaników pytałem o wymianę filtra w skrzyni (oczywiście mechaników typowo od skrzyń automatycznych) i każdy mówił żeby pod żadnym względem nie wymieniać filtra w tej skrzyni. Że jest to już ostateczność. Wymieniam więc tylko olej, swoją drogą filtr do tej skrzyni kosztuje - 550zł! Tyle mi powiedziano w kilku warsztatach - tyle mi na pisał facet na allegro jak spytałem czy ma do tego modelu... Pochlastać się można...
Teraz takie pytanie - zna się ktoś z was na sterowniku (komputerze) od automatycznej skrzyni? Mam model 90451989 . Znalazłem na allegro taki - [External Link Removed for Guests]
model się zgadza ale te dalsze nmery na dole juz nie - to 0W0... i to 717. Wie ktoś co oznaczają te numery? Nigdzie nie znalazłem numerów takich samych jak ma mój sterownik:( A szukam go bo - Astra pali mi jakieś 14-15 litrów (i benzyny i gazu tyle samo) mechanik w końcu jeden stwierdził że skrzynia nie ma komunikacji między sterownikiem skrzyni a komputerem silnika i że prawdopodobnie uszkodzony ten sterownik skrzyni ale nie ma go jak sprawdzić. Tylko przez zamiane. Jak wam się wydaje czy przez to samochód może więcej palić? Pozatym skrzynia zmienia biegi ok - bez żadnych szarpnięć. Jedynie z rana jak zapalę to mam wrażenie jakby coś trzymało samochód - mułowaty jest. Pozdrawiam
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
patRYK1.8

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:35
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: patRYK1.8 »

kontynuujac temat;wymienilem olej oraz filtr w skrzyni i generalnie nie dalo to nic.po nocy jak odpalam auto to nie moge NADAL ruszyc z miejsca przez ok.10 minut.jak prubuje ruszyc to miga "s".jak ktos ma pomysl to niech pisze bo mnie juz krew zalewa :x :(

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

patRYK1.8 a może spróbuj podjechać na komputer zczytać kody błedu skrzyni

kusitofu

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 20 lip 2008, 11:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: kusitofu »

patRYK1.8 pisze:kontynuujac temat;wymienilem olej oraz filtr w skrzyni
a ile cie to bracie kosztowało pieniędzy?

Quasar

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 08 lip 2008, 1:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól/Głogów
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Quasar »

W temacie "Automatyczna skrzynia biegów Astra 1,6 kombi" był fajny link do naprawy selektora ASB. Nie wiem dlaczego ten temat już nie istnieje, ale warto od tego zacząć walczyć z migającym "S" - zwłaszcza podczas niskich temperatur.
To był link do Vectra Club Polska i dotyczył czyszczenia selektora w ASB.

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Dokładnie- ja wyczyściłem selektor i migające s zniknęło. Link do instrukcji:
[External Link Removed for Guests]
W mojej Astrze selektor był trochę inny - prostszy do zdemontowania:) W razie pytań pisz. Tylko właściwie to nie wiem czy to wina selektora skoro wogóle nie chce jechać. U mnie w selektorze jak był stary smar to włączał się z rana tryb awaryjnym i w tym samochód jechał tylko "zamulony" :)
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ