ciężko zamykające się drzwi

welder

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 06 wrz 2008, 0:30
Imię: Adam
Auto: Astra F '94 California
Silnik: X16SZ + LPG
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Police

ciężko zamykające się drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: welder »

Witam szanownych i szanowne :) kopałem i nie wykopałem informacji na temat mnie nurtujący, mianowicie:

jestem szczęśliwym posiadaczem Asterki '94 3-drzwiowej :mrgreen: ale jak zamykam drzwi, to muszę mocno nimi chlapnąć, żeby się zamknęły i trzeba trochę krzepy do tego mieć, zwłaszcza przy zamykaniu od środka i to na tyle, że mojej dziewczynie muszę ja zamykać drzwi :P przez to też boczek drzwi się ledwo trzyma :D w dodatku jak sobie wieczorkiem późnym przyjadę i zamykam drzwi, to echo po całym osiedlu niesie wieść, że przyjechałem :m

do rzeczy: chciałbym coś z tym zrobić i zapytuje się Was, czy znacie może sposób na sprawienie, żeby zamek chodził lżej i nie trzeba było tak chlapać drzwiami?? oczywiście nasmarowanie obowiązkowo :P może drzwi się obwiesiły i nie do końca trafia na bolec?? piszcie, może macie sposób, sugestie, uwagi, podobny problem... pozdr i dzieki za każdą odpowiedź :)

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Możliwe że drzwi się obwiesiły, wymień sworznie w drzwiach.

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#3

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

Drzwi mogły się opuścić ale raczej haczyły by o ucho, co byś wyczuł, możesz je odkręcić i trochę przesunąć na zewnątrz auta, powinno pomóc.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Usunięty użytkownik 3235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

welder, zacznij od przesmarowania zawiasów i ogranicznika. Np WD-40.

wojtas7054

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: rypin
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wojtas7054 »

u mnie było podobnie musialem dobrze chlapnac drzwiami zeby sie zmkneły i wymienilem swoznie drzwi i jest ok :D

welder

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 06 wrz 2008, 0:30
Imię: Adam
Auto: Astra F '94 California
Silnik: X16SZ + LPG
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Police

#6

Nieprzeczytany post autor: welder »

dziękuję za odzew :) zacznę od przesmarowania, bo to najprostsze do wykonania :P potem wezmę się za sworznie, dopiero potem będę rozkręcał :) napiszę jakie były rezultaty kolejnych czynności

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

welder pisze:dziękuję za odzew :) zacznę od przesmarowania, bo to najprostsze do wykonania :P potem wezmę się za sworznie, dopiero potem będę rozkręcał :) napiszę jakie były rezultaty kolejnych czynności
Witam

Kolego walter, sprawdź wieszak na którym zatrzymuje się zamek - takie "U" przy słupku jak otworzysz drzwi. Podejrzewam, że jest na nim ślad od "opadniętych" drzwi i zamek nie zahacza oń tak jak powinien. W takim przypadku pomoże odkręcenie dwóch śrub Torx 25 i opuszczenie...

Sprawdź i napisz w czym problem.

Pozdrawiam
Paweł

ODPOWIEDZ