Jakie są objawy pękniętej sprężyny z tyłu??

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jakie są objawy pękniętej sprężyny z tyłu??

#1

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

Witam coś mi stuka z tyłu w astrze i nie mogę zlokalizować szkodnika. Powyjmowałem wszystkie klamoty z bagażnika i dalej stuka. Koledze ostatnio w astrze 2 urwała sie sprężyna z tyłu wiec pomyślałem ze może u mnie też tak jest. Auto jeździ prosto nic się nie chwieje i ten dźwięk nie jest metaliczny. Amortyzatory zmieniałem 1,5 roku temu wiec to pewnie nie to. Czy komuś pękła sprężyna z tyłu?? Jakie są objawy?? Używałem opcji szukaj i nic takiego nie znalazłem.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#2

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

U mnie odłamał się dolny zwój i tak się ułożył, że zaczął ocierać o felgę. Zobaczyłem to dopiero po zdjęciu koła, w celu lokalizacji świerszcza. W miejscu pęknięcia sprężyny była już ruda, więc z pękniętym zwojem musiałem jeździć kilka miesięcy, a objawów żadnych nie było. Zrzuć koło o obejrzyj dokładnie sprężyny. Jeśli chodzi o tłuczenie z tyłu, to teraz u mnie środkowy tłumik obija się o osłonę i dźwięk jest taki jak by to tylne zawieszenie tłukło.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Witam! Ja również w sedanie mam pękniętą sprężyne na samym dole i równiez nie mam metalicznego dźwięku. Tylko takie jakby skrzypiące obcieranie na dziurach.
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

mayday411

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 18 wrz 2007, 19:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mayday411 »

U mnie objawy są takie jakby mi coś latało w bagażniku. Jednak wszystko powyciągałem i dalej stuka. Koło zapasowe dokręciłem na maxa bo myślałem ze to ono podskakuje. Muszę chyba posadzić kogoś z tyłu żeby nasłuchiwał skąd te dźwięki.
Opel Astra 1,6 16V ECO-TEC Automat
Skoda Favorit 136L

Awatar użytkownika
nemooo

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 sty 2009, 23:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: nemooo »

ja mam taki sam objaw, dziwne stukanie w tylnim kole jakby cs latalo po bagarzniku, nie potrafie tego zlokalizowac...

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

a może po prostu ten typ tak ma i się już większość przyzwyczaiła? 8)
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Usunięty użytkownik 5195

#7

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Ja miałem pękniętą sprężynę z przodu. Objawiało się to tym, że po wybojach i na garbach zwalniających był słyszalny metaliczny dźwięk. Faktycznie, dało się to zobaczyć dopiero po zdjęciu koła. Skutkowało to wymianą sprężyna z obu stron. Koszt sprężyn - około 100zł za sztukę.

ODPOWIEDZ