Swap 1.6 na 1.4?

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Swap 1.6 na 1.4?

#1

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Czy duzo jest roboty i czy wogole mozliwe jest wklejenie 1.4 8V zamiast 1.6 8V. Wiem ze tamten 1.4 nie ma egr czy mozna zaożyc moj kolektor 1.6 zeby nie wywalał checka nalbo jaka jest inna opcja. Po drugie ma aparat a ja mam cewki czy jak to sie nazywa :) Nie ma tez jakiegos czujnika kolega mowil ze prawdopodobnie da sie wkrecic moj z 1.6 jeszcze sie ma upewnic co wy o tym sadzicie jakie sa opcje? :)

Usunięty użytkownik 3235

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

Chcesz zamieniać X16SZR na 1.4? :shock:

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Nie rozumiem jaki jest sens tej operacji :roll:
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

Taki ze mój nadaje sie na smietnik a tamten to nowka sztuka 80tys udokumentowane jezdzone do koscioła :)

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

Ostatnio znalazlem na allegro c20ne za 1500zl nie tylko silnik ale poprostu wszystko do swapa oprocz tylnej belki z hamulcami. Tu jest ta aukcja: [External Link Removed for Guests]

A za ile masz do kupienie tamten silniczek??
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

AndrewB

Astro-maniak
Posty: 159
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: AndrewB »

1.4 za 700 zł z tym ze malinka odpalalem prawie go nie słychac. A samochód to i tak tylko dupowóz do pracy wiec na osiągach mi specjalnie nie zalezyraczej na bezawaryjnosci. Ważne dla mnie co trzeba zrobic zeby go wrzucic do mnie i tyle czy trzeba wiązki ze starego czy nie itd :) BTW za 1500 tys to można dużo silników kupić :)

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

No wiem ze duzo ale nie takich kompletów :D Ale jak mowisz ze to dupowóz to 1.4 chyba bedzie najoszczedniejszy jaki jest mozliwy :m
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

Usunięty użytkownik 3235

#8

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 3235 »

O oszczędności 1.4 można by długo dyskutować. To nie jest tak jak się mówi, że mały silnik to i mało pali. Poza tym 1.4 to silnik kolizyjny, słaby i mało ekonomiczny. Osobiście odradzam tego silnika dlatego że jest taki jak napisałem wyżej i że nie zawsze jeździ się tylko do pracy. Czasem trafia się wyjazd np na wczasy, z rodziną, w grę wchodzi jazda trasą i do tego wyprzedzanie, a tu brak mocy. Co prawda X16SZR nie grzeszy mocą itd ale tu jest spora różnica

niecek

Astro-maniak
Posty: 165
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: potęgowo
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: niecek »

analyzer64 pisze:Co prawda X16SZR nie grzeszy mocą itd ale tu jest spora różnica
ojj jest róznica miedzy 1.4 a 1.6 ja u siebie taki swapik zrobilem( z 1.4 na 1.6) i jestem zadowolony szalu nie ma ale czuc wiecej mocy (180km/h na lpg :mrgreen: )

a co do tego czy da sie wstawic zamiast 1.6 silnik o pojemnosci 1.4 to na pewno skoro w odwrotna strone mozna to i w tą też można. 8)
moja asterka
[External Link Removed for Guests]
sprzedam części silnikowe astra 1.4 oraz dużo części do astry 1.6 [External Link Removed for Guests]

Kryniu99

Astro-maniak
Posty: 297
Rejestracja: 24 lip 2008, 22:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Iłowa kolo ZG
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Kryniu99 »

A jakie oznaczenie mial silnik 1.6 8v?? Bo X16SZR to chyba byly 16v i cos kolo 90 lub 100KM. Ja mam silnik 1.6 8v 75Km i nie moge odczytac oznaczen. Albo szukam nie umiejetnie albo w miejscu tam gdzie ma to byc jest tyle rdzy (a jest) ze nie widac :roll:
Polityka - niekaralna forma kradzieży :D
[External Link Removed for Guests]
Jeśli pomogłem kliknij POMÓGŁ

ODPOWIEDZ