Astra 1,6 bezyna+gaz

bolek1860

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:26
Imię: Łukasz
Auto: VW BORA
Silnik: 1,9 130KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kępiny Małe

Astra 1,6 bezyna+gaz

#1

Nieprzeczytany post autor: bolek1860 »

witam
prosze o pomoc
Kupiłem Opla Astre 1,6 bezyna+gaz 1997r. Wszystko bylo dobrze i ktoregos razu kiedy jechalem na gazie pomiedzy prekoscia 90/120 km/h zapalila mi sie pomaranczowa kontrolka i silnik mial male szarpniecie i zamulal i kontrolka palila sie caly czas do puki nie zgasilem i nie odczekalem az imobilajzer pyknie. Dopiero wtedy moglem zapalic i dalej jechac ale potem juz bylo to samo ta sama predkosc i kontrolka sie zapala.
Znowu kiedy przelanczam na bezyne i jade powiecmy na 5 biegu i zblizam sie do skrzyzowania i chce zwolnic wciskam sprzeglo i chce zmienic bieg na nizszy to obroty momentalnie spadaja i samochud gasnie.
Co sie dzieje pomocy szukalem juz w tylu miejscach,ale nikt nie potrafi powiedziec co to jest i od czego tak sie moze robic :( moze ma ktos jakis pomysl na to???????????

Ercik

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2008, 23:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Janikowo
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Ercik »

Witam!ja na poczatek proponuje sprawdzic kody bledow,zresetowac komputer i zobaczysz co bedzie sie dzialo.z tym zapalaniem sie kontrolki podczas jazdy to tez tak mialem,wymienilem sonde zresetowalem kompa i smigam az milo :) takze sprawdz kody bledow to bedziesz cos wiecej wiedzial i poczytaj na forum napewno juz taki podobny temat byl walkowany pozdrawiam

bolek1860

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:26
Imię: Łukasz
Auto: VW BORA
Silnik: 1,9 130KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kępiny Małe

#3

Nieprzeczytany post autor: bolek1860 »

wiem ze byly podobne bledy bo czytalem ale takiego nie bylo.
jesli mozesz powiec mi jas sprawdzic kody bledu i jak to zresetowac

Ercik

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 11 sie 2008, 23:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Janikowo
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Ercik »

[External Link Removed for Guests] pod tym linkiem znajdziesz wszystkie informacje dotyczace kodow bledow,a zresetowanie polega na zdjecie klemy z aku na jakies 5 min. :)

bolek1860

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:26
Imię: Łukasz
Auto: VW BORA
Silnik: 1,9 130KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kępiny Małe

#5

Nieprzeczytany post autor: bolek1860 »

zresetowalem go i jak ostatnio jezdzilem to na gazie nic mi sie nie zapalilo i chyba jest dobrze.tylko mam pytanie jak jezdze na bezynie i gasnie mi a kontrolka sie nie zapala to kody bledu nie pokaza tego jak to sprawdzam nie????bo jak dzis sprawdzalem to ciagle byl kod 12 i nic wiecej a gasnie nadal na bezynie.
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

#6

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

wydaje mi sie ze gaznik moze miec cos z tym wspolnego

bolek1860

Astro-maniak
Posty: 162
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:26
Imię: Łukasz
Auto: VW BORA
Silnik: 1,9 130KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Kępiny Małe

#7

Nieprzeczytany post autor: bolek1860 »

czemu gaznik co on ma do tego????wogole mozna go jakos regolowac bo chyba nie bo to jest wtrysk na jednopunkcie i nic do ustawiania to co moze gaznik mam wymienic?????

[ Dodano: 2009-02-21, 13:08 ]
odczytalem kody bledow wyszlo mi ze to jest bladz:
18 system regulacji spalania stukowego
co to jest tak po polskiemu bo tak filozoficznie to nie wiem o co biega niech ktos powie
Obrazek
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ