[pompa wody] w X16SZR

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[pompa wody] w X16SZR

#1

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

Cześć,

Mógłby ktoś z Was pokazać mi na zdjęciu gdzie znajduje się pompa wody w X16SZR ?
Siedziałem dzisiaj nad poszukiwaniami kupę czasu i nie znalazłem :(

[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

G.T.

Astro-maniak
Posty: 222
Rejestracja: 17 cze 2008, 20:55
Imię: Tomek
Auto: Alhambra, Ibiza
Silnik: Stupiętnastokonny
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: G.T. »

a tak w ogole to ty masz SZ czy SZR? z ciekawosci pytam. bo ja mam SZ
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Alvin.Mrozny

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2009, 0:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Alvin.Mrozny »

Witam,
nie mam zdjęć, więc nie wiem czy pomogę, ale spróbuję :). Cały rozrząd w tym silniku jest oparty na 4 kółkach - dwa kołą zębate (wałka rozrządu i wału korbowego), napinacz i właśnie pompa wody. Kółko pompy jest wyżej niż najniższe kółko biorąc pod uwagę cały rozrząd - znajduje się w gónej częsci bloku. Sama pompa jest mocowana na 3 wkręty imbusowe i chyba lepiej by Ci było do niej się dostać jakbyś wyjął wcześniej alternator.
Pisałem nieco z pamięci :)
Jeszcze dodam - wg tych zdjęć, które masz w swoim poście to jest ona schowana w dolnej częsci rozrządu. Na zdjęciu jest zasłonięta, ale znakomicie będzie widoczna po odsłonięciu całego rozrządu.

[ Dodano: 2009-02-07, 00:33 ]
Zaznaczyłem, jak to jest mniej więcej na zdjęciu. Pompa jest z tym zębatym kółeczkiem, na niej pasek się zawija i następnie lekko pod pompą jest gładkie kółeczko napinacza i później w dół zębate kółko no i następnie pasek idzie do góry :). Ale zanim rozbierzesz rozrząd, to niech może ktoś jeszcze z Klubowiczów oceni, czy dobrze podpowiedziałem i ewentualnie mnie poprawi.

Obrazek

[ Dodano: 2009-02-07, 00:38 ]
zapomnialem o zdjęciu... sorki :)

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ