Wieksze koła niz seryjne

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

zybol pisze:
pawel88 pisze: Witam

Daje radę - znaczy, że jechał będziesz, przyspieszenie widocznie się pogorszy, prędkość max również, ale największą zmianę zauważysz na stacji :mrgreen:

Pozdrawiam
Paweł
chyba zartujesz,albo nie bardzo masz pojecie o czym piszesz :shock:
Witam

Bardzo dobrze wiem, o czym piszę - w przeciwnym wypadku po prostu bym się nie wtrącał :-)
Chyba nie wiesz za bardzo co kwestionujesz!
Jeśli to najsłabszego silnika 60 konnego dla którego seryjne opony to 175/70 włożysz kapcie 215 to na pewno różnica będzie odczuwalna! Dla 1.6 będzie mniejsza i być może w ogóle jej nie zauważysz - nie każdy potrafi takie szczegóły odczuć prowadząc samochód (z reguły "nie ma różnicy", ale to tylko wyobrażenie. Mam propozycję: załóż sobie takie oponki, przejedź pół sezonu, a na następną połowę znów załóż 175/70 - wtedy zrozumiesz na czym różnica polega...

Pozdrawiam
Paweł

zybol

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: zybol »

Jezdzilem na jednych i drogich wiec wiem ze roznicy praktycznie nie ma chyba ze w prowadzeniu (na szerokich trzeba mocniej kiere trzymas w koleinach ;) )a co do reszty to zal,jak ktos oblicza paliwo czy gaz do pol litra to moze sie doliczy,ale napisales w swoim poscie tak jak by na stacji mial byc dramat a fakt jest taki ze na 205 zrobie moze 30km mniej niz na seryjnych i wiem co pisze bo to nie pierwsza taka moja zmiana do Vectry B wsadzilem 225/45/17 i tez bylo super,a nie sadze zeby koledze tak zalezalo na 0,5 czy nawet 1 sec w przyspieszeniu czy predkosci max bo niby gdzie chcesz sie tak rozpedzac? Chodzi glownie o to ze w spalaniu nie widac roznicy,nic sie od tego nie popsuje i ma ladnie wygladac
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

pawel88

Astro-maniak
Posty: 95
Rejestracja: 28 sty 2009, 16:05
Imię: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z19DT
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: pawel88 »

zybol pisze:Jezdzilem na jednych i drogich wiec wiem ze roznicy praktycznie nie ma chyba ze w prowadzeniu (na szerokich trzeba mocniej kiere trzymas w koleinach ;) )a co do reszty to zal,jak ktos oblicza paliwo czy gaz do pol litra to moze sie doliczy,ale napisales w swoim poscie tak jak by na stacji mial byc dramat a fakt jest taki ze na 205 zrobie moze 30km mniej niz na seryjnych i wiem co pisze bo to nie pierwsza taka moja zmiana do Vectry B wsadzilem 225/45/17 i tez bylo super,a nie sadze zeby koledze tak zalezalo na 0,5 czy nawet 1 sec w przyspieszeniu czy predkosci max bo niby gdzie chcesz sie tak rozpedzac? Chodzi glownie o to ze w spalaniu nie widac roznicy,nic sie od tego nie popsuje i ma ladnie wygladac
Witam

Uparty jesteś... Ale ja również :mrgreen:

Stwierdzam fakty! Przy 60KM zakładając takie opony na pewno będzie różnica przy spalaniu przynajmniej 0,5l/100km więcej...
Poza tym - nie możesz z góry odrzucić mojej wypowiedzi (która zresztą potwierdza w 100% fakty) nie przeprowadzając testów (odpowiednich!) ani udowadniając racji...
Wszystko zależy od tego, jaki samochód, jaki kierowca, jakie warunki itp - wiele czynników wpływa na spalanie i osiągi samochodu.
Wiele też zależy od silnika - większy (najczęściej mocniejszy) silnik z większym momentem obrotowym lepiej sobie poradzi z szerszą oponą, a zmiany będą nieodczuwalne w warunkach codziennych (co nie oznacza, że w testach wyniki będą takie same - zawsze będą gorsze!) mniejszy jest słabszy, z mniejszym momentem, więc bardziej odczuje opory a co za tym idzie, energia przekazywana przez niego na koła w większej części "pójdzie w komin" - w niwelowanie oporu jaki wywołują opony.
Napisałem gdzie będzie widoczna różnica - nie ścigam się ani nie jestem królem prostej - kolega "zapytał" jakie są różnice, więc napisałem! Po co od razu problem robić i prowokować...

Nie ma co dementować - takie są fakty i takimi prawami rządzi się fizyka, a tej nie zmienisz...

Pozdrawiam
Paweł ;)

zybol

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 26 sty 2009, 14:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: zybol »

nie mam zamiaru sie klucic ani dogryzac nikomu,chce tylko udowodnic ze zwykly smiertelnik taki jak my bez chamowni i miarki na paliwo nie jest w stanie stwierdzic jakiejs porazajacej roznicy,na dowod tego pisalem o swoich zmianach
pawel88 jezeli poczules sie urazony moimi postami to sorki ;) ,nie bylo to moim celem
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

E tam wiadomo że spalanie i utrata mocy zależy przedewszystkim kto jaki ma silnik. U mnie z przejścia z 13 cali na 15 i z opony 175/70 na 195/50 nie było takie złe. Różnicy w spalaniu nie odczułem natomiast pogorszyło się minimalnie przyśpieszenie. Na g-techu miałem trochę gorsze czasy niż normalnie na 13, nie pamiętam dokładnie ile to było ale nie było tragedii.

ALi

Astro-maniak
Posty: 142
Rejestracja: 02 cze 2007, 10:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: ALi »

A co myślicie o kołach 195/50/16 do astry F? Wg przeliczników na stronach WWW takie koło będzie miało większą średnicę od oryginalnego o ok. 18mm.
Czy poza przekłamaniami licznika mogą być odczuwalne jakieś inne negatywne skutki nieco większej średnicy koła w astrze?
Taki rozmiar wydaje mi się ciekawym kompromisem wyglądu 16" felgi do komfortu jazdy po naszych polskich drogach.
Proszę o opinie i porady :)
[External Link Removed for Guests]
Moja fura:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ