Wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku nie działa

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

Wskaźnik poziomu paliwa w zbiorniku nie działa

#1

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Witam szukałem lecz nic podobnego nie znalazłem.
Mam taki problem rok temu wymieniłem zbiornik paliwa w moim combi oczywiście mechanik robił. I wszystko było cacy aż pewnego dnia strzałka na liczniku opadła na dół i nie działa. Nie mówię bo jeźdze na gazie że to jakos nie da sie jeździć czy cos no ale pewnego dnia żebym nie zatarł pompy chciałem to zrobił. Pojechałęm znów do mechanika cos tam cudował szła do góry że mam cały zbiornik spadała na dół. Stwierdził ze z licznikiem wszystko jest ok i problem wynika w zbiorniku.I za 10 minut jego pracy mozę 15 wykrecił jakis element ze zbiornika wyczyścił powiedział ze powinno działać lecz nie działa i 35zł mnie wykasował.
Pytam sie was co moze za to odpowiadać jaka to częśc itd no i czy ktos tez taki problem miał.

[ Dodano: 2009-02-19, 18:42 ]
no chłopaki nikt mi nie doradzi nic?
mi nie chodzi o kase tylko co zrobić żeby to zadziałało
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

kola

Astro-maniak
Posty: 204
Rejestracja: 10 lis 2007, 22:08
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kola »

kiler530, Też mam ten problem po wymianie zbiornika.Nic chyba się z tym nie zrobi-po prostu w tym nowym zbiorniku są za krótkie wężyki i pływak haczy.Ja po prostu jak zaleje powyżej połowy to wskazówka dojdzie tylko do pewnego momentu i stoi,po przejechaniu przez kilka wszechobecnych u nas dziur pokazuje normalnie ale nie chce znowu opaść,jak już spadnie poziom paliwa.Odkręcam wtedy wąż od wlewu paliwa i odpowiedni wygiętym drutem zmuszam pływak do opadnięcia.

kiler530

Astro-maniak
Posty: 369
Rejestracja: 09 sie 2008, 20:16
Auto: Astra f Combi
Silnik: 1,6 SZR
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ślesin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kiler530 »

Wiesz kolego to jest racja zalać np do połowy jak sie na gazie jeździ i pasuje. Tylko ze wiesz to jest rozwiazanie chwilowe bo jak ty czy ja zatrzemy pompe to wtedy juz będą koszty. Mi zapala na benzynie po tem przechodzi na gaz. Ty widze ze masz dozla to proglem jest troche większy. Bo jeździsz na nim cały czas.

[ Dodano: 2009-03-01, 15:36 ]
[External Link Removed for Guests]
to mniej wiencej cos takiego tylko ze ja mam combi 1,6 a tu jest do zwykłej
Nie ważny jest samochód tylko kierowca

ODPOWIEDZ