1,7tds czy ktos ma doswiadczenie z alternatywnymi paliwami

Awatar użytkownika
szakal19

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gostynin
Kontakt:

1,7tds czy ktos ma doswiadczenie z alternatywnymi paliwami

#1

Nieprzeczytany post autor: szakal19 »

Witam
Jestem nowy widzialem pokrewny temacik ale malo bylo informacji na interesujacy mnie teram.
Posiadam astre 1,7tds (isuzu 98r)ceny ropy ida w gore i czy ktos w takim modelu probowal jakies alternatywme paliwa?
Wiem ze z jednej strony jest to twardy silnik a z drogiej delikatny.
Prosiłbym o pomoc i nakierowanie mnie na wlasciwa droge
Z gory dzieki za pomoc mam nadzieje ze temacik sie rozwinie i nie zostane wysmiany za temacik
Pozdrawiam wszyskich uzytkownikow i wielbicieli asterki

Góral 2007

Astro-maniak
Posty: 194
Rejestracja: 22 sie 2007, 14:49
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Góral 2007 »

Powiem jedno nie opłaca się oszczędzać na paliwie. Za miesiąc założysz temat bo astra ciężko pali pomóżcie co mam zrobić? Zastanów się dobrze radze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[External Link Removed for Guests][
Był Asterix a teraz jest Foczka

tronik

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 18 cze 2008, 17:15
Auto: Astra F
Silnik: 17TD ISUZU
Lokalizacja: Śląsk ;]
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: tronik »

Góral 2007 pisze:Powiem jedno nie opłaca się oszczędzać na paliwie. Za miesiąc założysz temat bo astra ciężko pali pomóżcie co mam zrobić? Zastanów się dobrze radze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dokładnie, lej normalne paliwa(shell, lotos itd), sam pewnie tez nie pijasz taniego piwa z tesco tylko coś lepszego :mrgreen:

Awatar użytkownika
szakal19

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gostynin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: szakal19 »

tak podpytuje czy ktos mial moze jakies doswiadczenie w tego typu testach na swoim isuzu czy tylko slyszal z opowiesci.
Duzo czytalem po internecie az w koncu trafilem na forum.
Duzo osob jest za oo a sporo przeciw i ciekam jestem jak by to zosil isuzu lub czy by tego nie znosil?
8)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-02-23, 21:25 ]
tronik pisze:
Góral 2007 pisze:Powiem jedno nie opłaca się oszczędzać na paliwie. Za miesiąc założysz temat bo astra ciężko pali pomóżcie co mam zrobić? Zastanów się dobrze radze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dokładnie, lej normalne paliwa(shell, lotos itd), sam pewnie tez nie pijasz taniego piwa z tesco tylko coś lepszego :mrgreen:
tak podpytuje czy ktos mial moze jakies doswiadczenie w tego typu testach na swoim isuzu czy tylko slyszal z opowiesci.
Duzo czytalem po internecie az w koncu trafilem na forum.
Duzo osob jest za oo a sporo przeciw i ciekam jestem jak by to zosil isuzu lub czy by tego nie znosil?
8)
Pozdrawiam

Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

Był kiedyś test astry 1.7 takiej jak moja na interii, wlewali tam zwykły olej z biedronki :D jeździła normalnie ale mnie to jakoś nie przekonało. Kiedyś do swojej wlewałem opałówkę to byłem zdziwiony że jest bardziej zrywna i w ogóle nie kopci niż na ropie. A jeżeli chodzi o ropę na stacjach też niema sie co łudzić że jest to normalne paliwo, wlejcie sobie ropę w Niemczech a w Polsce jest kolosalna różnica w pracy silnika nie mówiąc o osiągach. Mam kumpla mechanika ma 3 auta diesle(passat, mondeo, M124) wszystkie od ok 5 lat jeżdżą na opale (zimą miesza z ropą) niema żadnych problemów. Nawet jak pracowałem w Niemczech to tam mówili że normalnie można jeździć na opale tylko oficjalnie nikt tego nie powie bo na stacjach diesla mogli by zlikwidować i co jakiś czas w mediach lub prasie jest artykuł że to czy tamto szkodzi silnikowi wypala zawory itp. a tak naprawdę jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

wertus1

Astro-maniak
Posty: 1888
Rejestracja: 28 kwie 2008, 16:41
Imię: Wiktor
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Województwo: wielkopolskie
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: wertus1 »

Jacolo pisze:Mam kumpla mechanika ma 3 auta diesle(passat, mondeo, M124) wszystkie od ok 5 lat jeżdżą na opale (zimą miesza z ropą) niema żadnych problemów. Nawet jak pracowałem w Niemczech to tam mówili że normalnie można jeździć na opale tylko oficjalnie nikt tego nie powie bo na stacjach diesla mogli by zlikwidować i co jakiś czas w mediach lub prasie jest artykuł że to czy tamto szkodzi silnikowi wypala zawory itp. a tak naprawdę jak nie wiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze.

Mogę się zgodzić opał jest czasami lepszym paliwem od oleju napędowego, zwłaszcza od oleju rzepakowego po którym końcówki wtrysków raz, dwa siadają. Znajomy na opale przejeżdził w mondeo TDDI ponad 200000km i sie mu nic nie dzieje, auto już jego dawno nie widziało oleju napędowego, nawet zimą wlewa czysty opał, kiedyś mówili żeby wlewać jakiś olej typu mixol lub coś podobnego, bo opał jest "suchszy" ale to i tak nie było żadnych zmian.

Awatar użytkownika
szakal19

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gostynin
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: szakal19 »

Mogę się zgodzić opał jest czasami lepszym paliwem od oleju napędowego, zwłaszcza od oleju rzepakowego po którym końcówki wtrysków raz, dwa siadają. Znajomy na opale przejeżdził w mondeo TDDI ponad 200000km i sie mu nic nie dzieje, auto już jego dawno nie widziało oleju napędowego, nawet zimą wlewa czysty opał, kiedyś mówili żeby wlewać jakiś olej typu mixol lub coś podobnego, bo opał jest "suchszy" ale to i tak nie było żadnych zmian.[/quote]


Tez tak slyszalem ze opałowka to w wiekszosci barwione on a ludzie bardzo chwala sobie ja.
W zwkyklym 1,7d z oplowskim silnikiem moj dobry znajomy jezdzil na oranzadzie 5 lat i tez mowil ze nic sie nie dzieje a jego asterix nie znal stacji benzynowej. Nie stosowal zadnych uszlachetniaczy.
Własnie chcialbym przetestowac swojego asterixa tak jak pisalem wyzej.
Dzieki za rozwiniecie tametu i jak by ktos mial jeszcze jakis uwagi prosze niech napisze.

Hary

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 13 paź 2008, 17:27
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pomiechówek, Czosnów
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Hary »

jezdziłem prawie rok na opale Vectra b z tym silnikiem, nic sie niedziało, jedyne co to wymieniałem częsciej filtr paliwa tak profilaktycznie. różnica w osiągach żadna, różnica w spalaniu tez niewidoczna, za to w kieszeni jak najbardziej. ja w czasach gdy ropa kosztowała ok 4.5 miałęm opał po 2.5 więc u mnie decyzja była bardzo szybka

Awatar użytkownika
szakal19

Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2009, 18:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: gostynin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: szakal19 »

a tak z ciekawosci podpytam bo z tego co sie doczytalem to ten model tds ma komore wirowa czyli nie jest na bezposrednim wtrysku wiec da sie i na or pojezdzic tylko to jest wieksze zlo niz oo.
Mial ktos jakies doswiadczenia z or i tym modelem?

ODPOWIEDZ