Sensor od poduszek

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

Sensor od poduszek

#1

Nieprzeczytany post autor: matee »

Witam,

Niestety na poczatku roku mialem dzwona i poduszki strzelily... nie byly to wielkie zniszczenia tutaj mozna obejrzec skutki:

[External Link Removed for Guests]

Wymienilem deske rozdzielcza (wtedy mialem z poduszka teraz stwierdzilem ze zaloze bez) i kierownice (wtedy mialem oczywiscie z poducha teraz bez). Teraz stwierdzilem ze jednak chce zalozyc kiere z poducha koszt nowej (uzywanej :)) to okolo 150-200zl w sklad tego wchodzi Kiera+poducha+tasma (i widzialem jedna aukcje z sensorem).

Teraz pytanie: Prawdo podobnie moja asia miala juz jednego dzwona przed tym jak ja zakupilem, a czytalem gdzies ze po 2 dzwonach sensor powinno sie wymienic da rade jakos to sprawdzic? Podppiac moze do kompa? Bo nie wiem czy kupowac nowy sensor czy zostawic ten?
Moze znacie jakis dobry warsztat, ktory zajmuje sie tego typu rzeczami? Bo sam tego napewno nie zrobie, no moze kiere z poducha bym zalozyl ale i tak trzeba zresetowac poprzez kompa :) bo akutalnei mi sie palilaby ikona odpoduchy (ale sie nie pali :P bo wyciagnolem zarowke :P).

Dzieki za pomoc
Pozdrawiam

kbjanek

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 11 lut 2007, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kbjanek »

po kazdym dzwonku powinno sie sensor wymieniac, tak slyszalem
Grasz w HT? Ja też - kbjanek prezes Bayer'ky

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: voytec »

kbjanek pisze:po kazdym dzwonku powinno sie sensor wymieniac, tak slyszalem
To dobrze slyszales! 8)

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: matee »

Ok, to teraz gdzie ja moge dostac sensor. Bo ze zlomu to raczej kupowac nie za bardzo :) Bede szukal pewnie w ASO zazycza sobie full kasy :/

A co do drugie czesci pytania? Ktos wie gdzie to mozna zrobic?

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Airbag-czynnosci z tym zwiazane radze powierzac fachowcom,ktorzy sie tym zajmuja na codzien,bo skutki przypadkowego odpalenia moga byc tragiczne!!! :!: :!: :!:

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: matee »

voytec pisze:Airbag-czynnosci z tym zwiazane radze powierzac fachowcom,ktorzy sie tym zajmuja na codzien,bo skutki przypadkowego odpalenia moga byc tragiczne!!! :!: :!: :!:
:)) Czytalem gdizes o tym, sam puki co demontowalem kierownice ale juz z wystrzelona poducha :). Tak czy inaczej szukam warsztatu gdzie bylby full serwis. Bo zamontowanie kierownicy to za malo w moim przypadku. Dochodzi jeszcze sensor i jego cena ?! Nigdzie niestety nie moge znalesc + wywalenie bledu z kompa.

Pozdro

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

matee IMHO akcja wstawiania Airbaga ponownie nie ma sensu, już Ci mowię dlaczego:

1. jakiś pierwszy lepszy z brzegu zakład wykombinuje jakiś myk żeby się błąd z kompa nie pokazywał, zamontują kierę na sztukę i sensor tak żebyś widział że wstawili, skasują jakieś tam sianko i wmówią że wszystko będzie ok... pytanie tylko jak zweryfikujesz to czy naprawde wszystko działa??

2. ASO skasuje Cię pewnie tyle że zwiększysz wartość auta o połowę albo i lepiej...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

ODPOWIEDZ