Zawór recyrkulacji spalin

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Mam ten sam problem w tym samym silniku tylko że w F-ce. Na pewno nie jest to uszczelka pod głowicą zawory też dotarłem wymieniłem uszczelniacze zaworów zaślepiłem zawór recyrkulacji. Ten biały dym to na pewno jest olej. Pytanie jest takie jakie masz ciśnienie w cylindrach. U mnie jest w normie czyli 15 atmosfer. Jedyne co mi pozostaje jako wyjeśnienie faktu brania oleju to nieszczelne pierścienie olejowe. Tego nie robiłem a ty piszesz że robili Ci szlifa czy coś tam. Moim skromnym zdaniem to niedopasowali Ci dokładnie tłoków i pierścieni do cylindrów. Inna sprawa to może któraś z rzeczy którą ja już zrobiłem a ty może jeszcze nie. Pooglądaj przepustnice czy nie jest zabrudzona olejem. U mnie tak było. zaślepiłem dolot spalin do przepustnicy i jest trochę lepiej ale jednak jeszcze dymi. U mnie to są raczej pierścienie olejowe ale jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie posłucham bo już mi się koncepcje kończą :P

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Ja bym nie mówił nic na pewno (olej daje niebieskawy dym i ma charakterystyczny zapach).
Może Piootrowi przez czas remontu w tłumikach nazbierała się woda i teraz odparowuje?
Proponuję poprosić drugą osobę o przegazowanie autka na postoju i obwąchać wydech (tylko sie nie zatruć!) - powinno się wyjaśnić co dostaje się do wydechu (olej czy para wodna).
Piootr nie napisałeś, czy dymi ostro czy może słabo? No i napisz co zaobserwowałeś?

Piootr

#13

Nieprzeczytany post autor: Piootr »

Właściwie to dymi mi bardziej na zimnym silniku ale na ciepłym też tylko jakby trochę mniej. Na początku po remoncie wszystko było ok! Po jakiś 4 miesiącach się zaczeło! Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz mianowicie z pokrywy zaworów idzie przewód gumowy do "kolektora?" - nad gaźnikiem i tam się zbiera olej, a wydaje mi się że nie powinien. Czym to może być spowodowane?

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

To mi wygląda jednak na przedmuchy. Jakby pierścienie olejowe przepuszczały.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2007, 22:40 przez pnkra, łącznie zmieniany 1 raz.

Piootr

#15

Nieprzeczytany post autor: Piootr »

Jakie przedmuchy? Skąd te przedmuchy by się wzieły? Przecież po remoncie wszystko było już ok, aż tu nagle ni ztąd ni z owąd dymi mi z rury? Pomału zaczynam mieć już dość tego samochodu! 17.07.07 jestem umówiony na warsztacie to zobaczę jeszcze co mi tam powiedzą?

Szegi

Astro-maniak
Posty: 2153
Rejestracja: 05 cze 2007, 21:08
Imię: Kacperek
Auto: Astra F
Silnik: Ce20eNE
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim / Bydgoszcz

#16

Nieprzeczytany post autor: Szegi »

Bez nerwow napewno na warsztacie wszystko Ci powiedzom. ;)
[External Link Removed for Guests]
--------------------------------------------------------------

lesio822

Astro-maniak
Posty: 512
Rejestracja: 25 lut 2007, 21:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: lesio822 »

Umnie było tak samo jak pisze Piootr. Ale miałem zduszony przewód od odmy. Jest trochę lepiej teraz po usunięciu usterki ale olej i tak mi sie dostaje na przepustnicę i nie wiem skąd. Piootrze Jak Ci ten mechanik wykryje usterkę to napisz co Ci wykrył bo sprawdzę u siebie może mam tą samą ustrkę co Ty.

Piootr

#18

Nieprzeczytany post autor: Piootr »

Ok jak będę wiedział co było przyczyną to napiszę ale to po 17.07.07.

ODPOWIEDZ