Szarpie przy hamowaniu silnikiem

kdoniczka

Szarpie przy hamowaniu silnikiem

#1

Nieprzeczytany post autor: kdoniczka »

Witam serdecznie. Mam mały problem z moją asterką. Podczas hamowania silnikiem samochodem lekko szarpie. Objaw jest taki, że jak się rozpędzę np na 3 do 70 km/h i zdejmę noge z gazu to auto hamuje powoli i jak prędkość dochodzi tak do 40-50 km/h to zaczyna nim lekko szarpać. Wygląda to tak jak bym delikatnie naciskał gaz i go puszczał. Podobnie na innych biegach. Ma ktoś pomysł co sprawdzić ?
Jeszcze dodatkowe info. Astra F 93r Silnik C16NZ

Pozdrawiam
Krzysztof

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

A filtry itp wszystko na bieżąco wymieniasz?
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

kdoniczka

#3

Nieprzeczytany post autor: kdoniczka »

Autko jest w moim posiadaniu nieco ponad tydzień i jeszcze nie wymieniałem nic. Dopiero pod koniec tygodnia jestem umówiony na wymiane rozrządu, filtrów, olejów, swiec itp rzeczy które chyba standardowo wymienia się po zakupie autka.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kdoniczka proponuję zobaczyć w jakim stanie jest poduszka pod skrzynią biegów bo ona też wpływa na szarpanie silnikiem

a może 40-50 to jest za mało jak na 3 bieg i autko ma za niskie obroty i dlatego szarpie? - nie wiem jak to w benzyniaku jest

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Nie powinno szarpac przy 50 jak jedziesz na 3-ce!Po wymianie w/wym czesci eksploatac.napisz czy dalej tak sie dzieje i co wymieniles dokladnie(np.kopulka,palec.przewody,swiece...) 8)

kargul

Astro-maniak
Posty: 1000
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:09
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostromecko
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kargul »

Jak nie pomoze wymiana tego co wymieniles to ja stawiam na którąś z poduszek..albo pod skrzynia albo ktras od silnika...ja mialem wytluczona od silnika i byl podobny objaw...Spr jeszzcze czy jak ostrzej ruszasz nie szarpie..i czy nie slychac takiego uderzenia najpierw...
Kupię błotnik przedni od strony kierowcy. Najlepiej w kolorze grafit.

- O widzę kupiłeś sobie golfa ?
- Nie..Zająłem drugie miejsce w konkursie..
- Aha..A co bylo za pierwsze ??
- Worek ziemniaków :mrgreen:

bobi

Astro-maniak
Posty: 1810
Rejestracja: 16 cze 2007, 17:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: bobi »

kuurde ja przy 50-tce, 4 bieg wrzucam przy spokojnej jeździe, a jak hamuje biegami to 4 hamuje aż dojdzie do 50 8) i spokojnie bez szarpania mi zwalnia
ASTEROIDALNY STAN NIEWAŻKOŚCI .... ;]

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

karpik48

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2007, 14:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: karpik48 »

Ja mam to samo w Astrze x17dtl. Ale szarpie też przy przyspieszaniu od niskich obrotów. Musze wtedy wcisnąć sprzęgło i dodać gazu zanim je puszczę... Wszystkie filtry,płyny, itp. wymieniam w terminie. Ktoś doradził mi wymianę przepływki, ktoś inny sprzęgła lub pompy wtryskowej...

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

panowie to nie wina ani zadnej elektryki ani innych filtrow czy czego tam piszecie,to najzywczajniej w swiecie ktoras z poduszek stawiam na ta pod skrzynia sa dwie no i sa jeszcze dwie silnika, wymien ktora ma luzy i po sprawie, przy hamoowaniu silnikiem wlasnie sparwdza sie czy ti filtry elektryka czy co innego, jesli szarpie przy hamowaniu biegami to poduchy w skutek przeciazen przenosza :mrgreen:

Nietoperz23

Astro-maniak
Posty: 332
Rejestracja: 05 wrz 2007, 19:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Nietoperz23 »

Ja proponuje jeszcze szybko sprawdzic filtr powietrza, u mne bylo to samo i filtr powietrza byl tak zatluczony ze szarpalo jak cholera
Nadszedl kres mojej przygody z Astra, juz jest Omega B, Astra Sprzedana...Szkoda bylo....
CB-RADIO:
TTI 880 + Sirio Megawatt 3000
zapas-drugi mobil
ONWA MK3 + Falcon(magnes)

ODPOWIEDZ