Woda leci do środka

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Woda leci do środka

#1

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

Witam

Czy obudowa filtra kabinowego , jest przykrecana do nadwozia na uszczelke ??
wydaje mi sie ze jak woda spływa do tzw kondoma -odpływ wody z podszybia to woda gdzieś ta, przecieka i mam mokro pod dywanikami przednimi ale bardizej mokre sa przy obudowanie tulenu srodkowego ? a poza tym cały filtr kabinowy jest mokry ????

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: zidan »

z tego co tutaj juz czytalem (bo były podobne tematy poszukaj na forum ) masz problem z nagrzewnica a nie z filtrem a jak masz ta rure czysta to nie ma prawa sie nic lać
[External Link Removed for Guests]

pnkra

Astro-maniak
Posty: 292
Rejestracja: 20 mar 2007, 21:03
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: pnkra »

Ja mam inną teorię. Z tego co opisujesz to woda wlewa Ci się przez filtr (jest mokry) i leci sobie przez dmuchawę na dywaniki. Tak?
Sprawdź sobie elementy podszybia, bo może tam masz nieszczelność.
[External Link Removed for Guests]

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Ogolnie podstawa,to czysty"slonik"odprowadzajacy wlasnie wode z podszybia czy kondom,jak to kolega tu nazwal :P Zbiera sie tam na prawde duzo syfu i potem woda nie majac ujscia wlewa sie do srodka(znane przypadki w wielu Opelkach) :idea:

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

voytec pisze:Ogolnie podstawa,to czysty"slonik"odprowadzajacy wlasnie wode z podszybia czy kondom,jak to kolega tu nazwal :P Zbiera sie tam na prawde duzo syfu i potem woda nie majac ujscia wlewa sie do srodka(znane przypadki w wielu Opelkach) :idea:
mam tez teorie ze nie miałem dobrze wsunietej osłony ktora zakrywa filr i całe podszybie i woda zaciekała i kapała na filtr

kbjanek

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 11 lut 2007, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: kbjanek »

lupo79, czolem w ksiazce sam naprawiam astre i zafire jest taki fragment (str. 45):
"połączenie między filtrem przeciwpyłkowym a parownikiem należy dokładnie uszczelnić...nieszczelności przy pokrywie filtru powodują przecieki wody w podnóżku pasażera"
nie wymieniałeś ostatnio tego filtra??
Grasz w HT? Ja też - kbjanek prezes Bayer'ky

ODPOWIEDZ