czym przykleic folie do drzwi

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

czym przykleic folie do drzwi

#1

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

witam
Czym moge przykleic folie do drzwi tą która jest pod tapicerka ? bo załozyłem nowa folie stara była podarta i silikon który kupiłem nie trzyma tej foli, woda sie przeciska i wlatuje do srodka ......... moze klej do szyb ?lub pasta uszczelniajaca ?????????????

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

budapren jest najlepszy na wszystko :D

gustaw

#3

Nieprzeczytany post autor: gustaw »

Nie żartujcie ;) Ja będę miał ten sam problem. Nawet na tę okoliczność założyłem taki temat <wstydniś>

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

ja to rozwiązałem inaczej :D po prostu skorzystałem z okazji i wygłuszyłem sobie drzwi matą :D głośniki lepiej brzmią a i woda się nie dostaje :D

ale budapren byłby chyba najlepszy ;)

doubleube

#5

Nieprzeczytany post autor: doubleube »

JOszi pisze:ja to rozwiązałem inaczej :D po prostu skorzystałem z okazji i wygłuszyłem sobie drzwi matą :D głośniki lepiej brzmią a i woda się nie dostaje :D

ale budapren byłby chyba najlepszy ;)
tylko ze folia jest po to aby opary po deszczu nie dostawaly sie przez tapicerke do srodka auta
wiec nie wiem jak jezdzisz bez folii
zgnije Ci wszystko
na jesien sie przekonasz

zidan

Astro-maniak
Posty: 351
Rejestracja: 25 gru 2006, 16:48
Imię: Adam
Silnik: c20ne
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk Bobrowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: zidan »

zrobiłem dokładnie jak JOszi a zgnić to chyba nie zgnije bo na dole drzwi masz takie otwory którymi odchodzi woda wiec powinno być ok pozdr
[External Link Removed for Guests]

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

zidan pisze:zrobiłem dokładnie jak JOszi a zgnić to chyba nie zgnije bo na dole drzwi masz takie otwory którymi odchodzi woda wiec powinno być ok pozdr

otwory spływowe to jedno a folia to drugie nie wiem czy wiecie ale jezeli folia nie jest dobrze przyklejona do drzwi to w czasie deszczu woda spływa po foli na dół, i wyciska sie miedzy tapicerka a blacha drzwi i kapie sobie na uszczelke a potem wpływa sobie pod osłone progu i dalej pod dywaniki.........własnie do tego doszedłem,,,,jak zdejmie sie osłone progu to na uszczelce beda slady gdzie woda płynie taki brud z piasku i kurzu,,,,,,,,,,,,,,

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no u mnie nie ma możliwości żeby się woda przedostała :D drzwi wykleiłem soudabandem i to trzyma tak mocno w dodatku łatwo to uformować że nie ma bata żeby szpary były :D

ale z tą folią jest jak mówisz :/ często lakiernicy ją odklejają a potem byle jak przykleją :/ albo serwisy wymieniające szybę a w autku :/

lupo79

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 17 mar 2007, 10:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: lupo79 »

JOszi pisze:no u mnie nie ma możliwości żeby się woda przedostała :D drzwi wykleiłem soudabandem i to trzyma tak mocno w dodatku łatwo to uformować że nie ma bata żeby szpary były :D

ale z tą folią jest jak mówisz :/ często lakiernicy ją odklejają a potem byle jak przykleją :/ albo serwisy wymieniające szybę a w autku :/
co to jest ten soudaband i gdzie to moge kupic i jak wyglada ?????//

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

soundaband to jest tasma dekarska :D świetnie się nadaje do wygłuszania drzwi w Car Audio :D można też użyć mat APP :D

ogólnie wyglda tak że z jednej strony ma warstwę aluminium a z drugiej masę bitumiczną (taką smołę czy coś :D ) ja tego używałem żeby glachy nie drżały od basu i żeby zakleić wszystkie otwory w drzwiach :D

Taśma się nazywa Soudaband produkuje ją firma soudal i można ją kupić castoramie

ODPOWIEDZ