grzanie świec żarowych,jaki czas?

Gość

grzanie świec żarowych,jaki czas?

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

witam,mam asterke z x17dtl i zauwazyłem coś takiego:jak rano odpalam auto i świece grzeją sie szybko ok.2s. to pali na dotyk a jeżeli czas ten jest trochę dłuzszy to musze krecic rozrusznikiem 2-3s. zanim zaskoczy.Przebieg mam 220tys. z czego ja przejechałem 48tys. pozdro.

leniuch

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 28 cze 2007, 16:09
Imię: Leniuch
Auto: Zafira B
Silnik: A18XER
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#2

Nieprzeczytany post autor: leniuch »

Różnie się grzeją, zależy głównie od temperatury zewnętrznej.
Ale najlepiej (np. gdy jest chłodno, czy też zimą) przekręcić kluczyk w stacyjce, aby tylko kontrolki się zaświeciły, poczekać chwilę aż zgaśnie kontrolka świec żarowych i manewr ten powtórzyć kilkakrotnie. Wtedy silnik powinien szybciej zaskoczyć, bo świece będą lepiej rozgrzane.
Obrazek [External Link Removed for Guests] & [External Link Removed for Guests]

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

wiem,ale nie ma reguły.Przy -20C zaskoczyc jak super nowy tdi a czasem przy -9 nie chce zaskoczyc.Jak ja przywiozłem z niemiec to kreciła przy -28,paliła za drugim razem baz problemu......moze wina lezy po stronie polskiego ON?

abook

#4

Nieprzeczytany post autor: abook »

Czas grzania świec, zależy też od ich rodzaju, są szybko i wolno nagrzewające. No i przedewszystkim ile z nich jeszcze działa :) . U mnie jest podobnie, kontrolka czasami długo nie gaśnie, ale z reguły nie czekam aż zgaśnie tylko tak na wyczucie łapie i silnik zawsze bez problemu zaskakuje. Przejechane mam prawie 280tys, z czego ja zrobilem 80 :)

ODPOWIEDZ