Wyciek Paliwa

Awatar użytkownika
climber84

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Wyciek Paliwa

#1

Nieprzeczytany post autor: climber84 »

Witam!!
Chciałbym się poradzić. Szczególnie rano przy odpalaniu samochodu (Astra '95 C14SE) pojawia się dość obfity wyciek paliwa. Zlokalizowałem go za silnikiem na przewodzie gdzie wpięte jest okrągłe "coś" do podciśnienia (przynajmniej tyle się dowiedziałem). Cieknie prawdopodobnie spod opasek. Co robić? Wymienić leciwe przewody? Są dostępne w sklepach, czy jakieś zamienniki? Trochę ekstremalnie jeździć z cieknącym paliwem w okolicach silnika. Pozdrawiam

Korek

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 04 wrz 2008, 23:51
Imię: Piotrek
Auto: Astra F Caravan
Silnik: 1.6 16V
Lokalizacja: Ostrów Wlkp / Toruń
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Korek »

jak masz mozliwosc to mozesz wsadzic zamiennik naprzyklad u nas jest firma która zajmuje sie produkcja weży roznego rodzaju plecionych i gumowych podajesz jej wymiar i robia ci wezyk jaki chcesz wien jak masz taka mozliwosc to polecam koszt nie duzy a problem z glowy :-)

ja tez znalazlem wyciek u siebie ale na wezyku ktory wychodzi z baku i idzie do filtra paliwa i musze wlasnie wymienic ten przewiod narazie na wczoraj na dzialce uszczelnilem go i w srode do mechanika
pozdrawiam

rzezniol

Astro-maniak
Posty: 757
Rejestracja: 20 sty 2009, 21:05
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Radzionków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: rzezniol »

climber84,
Zlokalizowałem go za silnikiem na przewodzie gdzie wpięte jest okrągłe "coś" do podciśnienia (przynajmniej tyle się dowiedziałem).
pytanie odnośnie tego oktąglego "coś".

Masz silnik z wtryskiem wielo punktowym czy te okrągłe "coś: znajduje sie na koncu takiego "metalowego czegos" na kształt kwadratowej rurki, ktore idzie wzdloz całej glowicy ??.

Jezeli masz wyciek na tym przewodzie od podcisnienia to mi to wygląda na uszkodzenie regulatora cisnienia (to "cos") na listwie wtryskiwaczy ( listwa to ta kwadratowa rurka), paliwo pojawia sie w miejscu gdzie byc nie powinno.

Pozdro

Awatar użytkownika
climber84

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 31 mar 2009, 14:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: climber84 »

Problem już zlikwidowany. Wymieniłem przewody paliwowe własnie w okolicach "tego czegoś" co utrzymuje ciśnienie w układzie ( silnik mam z wielopunktem). Prawdopodobnie ciekło spod opaski.

ODPOWIEDZ